Japon Otomobil Markası Honda 100 Milyonuncu Aracını Üretti

Dünya otomobil devleri arasında yer alan Honda, 1963 yılında başlayan serüvenine 2016 son çeyreğinin de geride kalacağı bu günlerde 100 milyonuncu aracını ürettiğini açıkladı.

Japon Otomobil Markası Honda 100 Milyonuncu Aracını Üretti

1963 Yılında ürettiği ile otomobili olan T360 modeli mini kamyoneti ile otomobil pazarına adım atan ve bundan 1 yıl sonra, 1964 yılında tüm enerjisini, bilgi birikimini ve teknolojilerini otomobil pazarında kullanmak üzere şirket politikasına yön veren Honda, 1964 yılından bu yana otomobil pazarında adından söz ettiren en bilinir markalardan biri haline geldi. 

Dünyada milyonlarca araç satarak dünya otomobil markaları arasında önemli bir yer tutan marka, 2016 yılının son haftalarına girdiğimiz bu günlerde 100 milyonuncu aracını ürettiğini duyurdu. 

Honda Motor Co. Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı ve şirket CEO'su Takahiro Hachigo, basın mensublarına verdiği demeçte, 100 milyon araç üretmenin haklı gururunu taşıdıklarını ve bundan sonra da insanların günlük hayatlarını kolaylaştırma felsefesinin devam edeceğini ifade ederek "Tüm dünyadaki müşterilerimizin takdiri sayesinde bugün gelinen noktada 100 milyon adetlik bir üretim başarısına imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İnsanların günlük hayatlarını kolaylaştırmaya devam ederken, sürüş keyfini en üst düzeyde sunma yaklaşımıyla otomobiller geliştiren ve üreten Honda olarak, bu yaklaşımı kurucularımızdan devraldık ve otomobil üretiminin temel dayanak noktası olarak kabul etmekteyiz. Honda olarak bir sonraki 100 milyon müşterimize ulaşmak için nitelikli ve heyecan uyandıran otomobiller sunmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulundu. 

 

honda honda motor Co LTD T360 Takahiro Hachigo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.