Jaguar Şirketi Gelecekteki Direksiyonu Tanıttı

Jaguar şirketi, Sayer isimli direksiyonu ile birlikte geleceğin otomobillerini tasarlamaya devam ediyor. Yapay zekaya sahip olan Sayer direksiyon telefonla kontrol edilebilecek ve de trafik durumunu analiz edip yola çıkmış olacak.

Jaguar Şirketi Gelecekteki Direksiyonu Tanıttı

Jaguar şirketi, Sayer isimli direksiyonu ile birlikte geleceğin otomobillerini tasarlamaya devam ediyor. Yapay zekaya sahip olan Sayer direksiyon telefonla kontrol edilebilecek ve de  trafik durumunu analiz edip yola çıkmış olacak.

Kendisinden tahrikli durumdaki otonom araçlar ile direksiyonların çok parlak bir geleceği bulunmadığı bilinmekte. Fakat İngiliz  asıllı otomobil üreticilerinden Jaguar ise  Land Rover'ın nasıl yaşamda kalabileceği ile ilgili yeni bir proje sayesinde konsept direksiyon simidinden olan Sayer modelini duyurdu.

Geleceğin direksiyonu şeklinde tasarlanmış olan Sayer, kendisine ait bir yapay zeka sistemine sahip olarak karşımıza çıkıyor. Örnek olarak; katılmak mecburiyetinde olduğunuz toplantı içerisinde otel odasından toplantı saatinizi bildirdiğiniz zaman, direksiyon trafik ile ilgili durumu analiz edip toplantının saatine uygun olacak bir biçimde sizi otelden alarak toplantı salonuna hızlıca yetişmenizi sağlamakta.

Gelecekteki konsept otomobillerinin bir çekirdek parçası olabileceği düşünülen bu özel direksiyonun üretime geçip geçmeyecek olduğu ise halen kesinleşmedi. Kendi kendisine çalışmakta olan otomobiller hakkında bir varsayım gerçekleştiren Jaguar ise, yapay zekayı bir tane  cihaza entegre etmenin tam olarak  nasıl olacağına yönelik  olarak çalışmalar yürütmekte. Bunun içinse akıllı telefon ve de bulut servisi ihtiyaç duyulmakta olan tek şey olabilir.

Ünlü olan  tasarımcılardan Malcom Sayer’in ismini taşıyan bu yeni direksiyonun, gelecekteki otonom araçlarını tasarlar iken mühendislerin nelere ihtiyaç duyacak olduğu, yapay zekanın aslında direksiyonda mı yoksa arabanın farklı parçalarında mı kullanılacak olduğuna yönelik çok önemli proje fikirlerini vereceği düşünülmekte.

jaguar sayer direksiyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.