İşte Tizen İşletim Sistemli Samsung Z4 Telefonları

Tizen işletim sistemine sahip olan yeni seri Samsung Z4 akıllı telefonları tanıtıldı. Yeni seri akıllı telefonların özellikleri neler?

İşte Tizen İşletim Sistemli Samsung Z4 Telefonları

Akıllı telefon dünyasında kalıcı bir yer edinmeyi başaran Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonları sürekli yenileniyor. Son olarak Galaxy S8 akıllı telefonlarıyla beraber gelen markanın tüm bu amiral gemisi akıllı telefon serilerinde Android işletim sistemi tercihi yapılıyor. Özellikle Android Nougat serisiyle beraber işletim sistemi güncellemelerine daha da önem veren markanın bir yandan da akıllı telefonları için kendi geliştirdiği işletim sistemini denediğini biliyoruz. Tizen işletim sistemi olarak geliştirilen işletim sisteminin son telefonlarından birisi de Samsung Z4 telefonları oldu.

Samsung Z4 Nasıl Özelliklerle Geliyor?

Samsung’un Tizen 3.0 işletim sistemini denediği yeni seri akıllı telefonların içerisinde yer alan donanımsal özellikler ise aslında Samsung’un akıllı telefonlarında çok fazla görmediğimiz derecede düşük özellikler. Daha çok giriş seviyesi akıllı telefonlar için geçerli olan özelliklere sahip olan telefonda 1.5 GHz hız değerine sahip olan işlemciler yer alıyor.

Standart bir hız değeri olarak gösterilen hıza sahip olan işlemcilerin yanı sıra ise 1 GB RAM kullanımı yapılmış durumda. Çift SIM kartı desteği ve Tizen 3.0 işletim sistemi dışında yeni seri akıllı telefonların 5 MP değerinde arka ve ön kameraya sahip olduğu ve 2050 mAh değerinde pillere sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. 3 farklı renk seçeneğiyle sunulacak olan Samsung Z4 telefonun satış fiyatının ise 100 dolar civarında olması bekleniyor.  

samsung Z4 samsung z4 özellikleri Tizen 3.0
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.