İşte Jaguar'ın ilk Elektrikli Otomobili!

Lüks otomobil üreticisi Jaguar, Tesla'nın başını çektiği elektrikli otomobil üretimi konusundaki yarışa dahil oldu.

İşte Jaguar'ın ilk Elektrikli Otomobili!

Jaguar F-Pace eşsiz bir görünüme sahip. Çok değil, 7-8 yıl önce inanılmaz olarak varsaydığınız şeyler, gerçekliğin çemberine dahil oluyor. İngiliz lüks otomobil üreticisi de Porsche ve Lamborghini gibi arazi aracı üretmeye karar verdi.

Son yıllarda giderek büyük önem kazanan SUV sınıfı her geçen gün daha fazla markanın iştahını kabartıyor ve her yıl model gamına bir SUV ekleyen markaların sayısı giderek çoğalıyor. Bu markalar arasında bazen oldukça şaşırtıcı isimler de göze çarpıyor. Jaguar da göze çarpan isimler arasında, en karanlık gecedeki yıldız gibi parlıyor. Ayrıca göze çarpan ilk detay aracın mimarisinde stratejik ortak Range Rover ile birlikte çalışılmış olması.

Genlerini markanın en sportif modeli  F-Type’tan alan F-Pace, özellikle arka stop lambaları ve spoyler ile arkadan F-Type’ın yükseltilmiş versiyonu gibi duruyor.  XF modelinden tanıdık ve 2 farklı aracın tasarım detaylarını harmanlayan F-Pace, üzerine kattığı şık detaylar, küt burun ve yüksek gövdesiyle heybetli, güçlü ve sportif bir SUV.

4731 mm. uzunluğa, 2070 mm. genişliğe ve 1652 mm. yüksekliğe sahip gövdesi heybetli. Bunun yanı sıra 2874 mm.’lik dingil mesafesiyle de dikkat çeken Jaguar F-Pace, uzun aks mesafesi sayesinde iç mekanda yeterince iyi bir diz mesafesi sunuyor. 2018 yılında resmi olarak satışlarına başlanması beklenen F-Pace için Jaguar, resmi sitesi üzerinden 1.000 dolarlık ön ödeme karşılığı rezervasyonlara başlanmış bile.

F-Pace Jaguar Porsche Lamborghini İngiliz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.