İstanbul’da iTaksi Kullanımı Başlıyor

Akıllı şehir konseptinde geliştirilen iTaksi sistemi görücüye çıktı. İlk olarak İstanbul'da kullanılmaya başlayacak olan iTaksi sisteminin detayları neler? Ödeme yöntemleri neler olacak?

İstanbul’da iTaksi Kullanımı Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSBAK ortaklığıyla beraber geliştirilen yeni bir akıllı şehir projesi ortaya çıktı. Akıllı şehir konsepti için geliştirilen yeni taksi teknolojilerinin de tanıtımının gerçekleştirilmesiyle beraber sistemin şimdiden büyük bir ilgi gördüğünü belirtelim. iTaksi olarak adlandırılan ve taksicilik sektörünü baştan aşağı değiştirecek olan yeni teknoloji sayesinde hem kullanıcıların hem de taksicilerin çok daha rahat bir sistemi kullanmaları sağlanıyor.

Genel anlamıyla iTaksi kullanımından bahsedecek olursak akıllı telefon üzerinden indirilen bir uygulamayla beraber iTaksi sistemini kullanabiliyorsunuz. Bulunduğunuz konuma kolaylıkla istediğiniz taksi türünü çağırabiliyorsunuz. Bu sistemle beraber size en yakın olan taksi yönlendirilmekte.

iTaksi Her Ödeme Türünü Kabul Ediyor

Taksi kullanımda yeni bir ayrıcalık sunan iTaksi sisteminin özellikle ödeme sistemi konusunda büyük bir ayrıcalık sağladığını da söylemek gerekiyor. Doğrudan sistem üzerinden yağabileceğini ödeme için hem İstanbulkart hem kredi kartı hem de nakit kullanımı yapılabiliyor.

Ayrıca sistemde kullanılacak olan ödeme yöntemiyle beraber adrese gidiş için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini de doğrudan görebileceksiniz. BiTaksi uygulamasında olduğu gibi taksici değerlendirme sistemi de sunacak olan iTaksi için tüm bilgileri öğrenmek isterseniz aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz. Çok kısa süre içerisinde tamamen hayata geçecek olan sistemin tüm detayları videoda yer almakta.    

iTaksi itaksi iTaksi ödeme yöntemleri iTaksi nedir iTaksi kullanımı mavi taksi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.