İstanbul Sokaklarına Tesla Taksi Geldi

Turkuaz renge sahip ve komple elektrikle çalışmakta olan Tesla taksi, İstanbul sokakları içerisinde resmi bir şekilde hizmet vermeye başlamış oldu.

İstanbul Sokaklarına Tesla Taksi Geldi

Turkuaz renge sahip ve komple elektrikle çalışmakta olan Tesla taksi, İstanbul sokakları içerisinde resmi bir şekilde hizmet vermeye başlamış oldu. İstanbul Taksicileri Esnaf Odası (İTEO)'yla İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin ortak bir şekilde yürütmeye başlamış olduğu proje dahilinde hizmet vermeye başlamış olan bu modelin, 2018 senesinin başı itibari ile 200 taneye çıkabilecek olduğu da açık bir şekilde belirtiliyor.

İstanbul Taksicileri Esnaf Odası (İTEO)'nın Başkanı görevinde bulunan Yahya Uğur, Zorlu Center‘ın hemen önünde yeni taksi ile alakalı önemli açıklamalar gerçekleştirirken: ''lüks taksi'' ile ilgili hizmetinin hem çevre dostu  bir pozisyonda olduğunu hem ise müşterilere daha konforlu bir yolculuk sunmakta olduğunu açık bir şekilde belirtti.


Uğur öte yandan, bu ve de  benzerindeki yeni hizmetlerle beraber korsan taksi ile birlikte UBER‘in de önüne geçilebilecek olduğuna çok net bir şekilde vurgu yaptı. Fakat ''konforlu'' durumda olan bu lüks taksinin tabii ki bir de ufak bedeli mevcut. Yapılmış olan açıklamaya bakılır ise bu  bahsi geçen yeni ve çevreci durumda olan araçlar, normal durumdaki ücretten %15 oranında daha pahalı bir fiyatta olacak. Yani normal olarak 20 Türk Lirası tutarında yapmakta olduğunu bir yolculuk, eğerki Tesla taksi ile yapılacak ise 23 Türk Lirası tutarında olacak.

tesla taksi istanbul iteo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.