İşlemci Devi Intel Qualcomm'u Davranışları Nedeniyle Uyardı!

Bilgisayar alanında lider işlemci üreticisi Intel, mobil işlemci alanında lider olan Qualcomm'u uyardı. İşte tüm detaylar.

İşlemci Devi Intel Qualcomm'u Davranışları Nedeniyle Uyardı!

Mobil cihazların artık çok güçlü cihazlar haline gelmesinde önemli bir katkısı olan ünlü mobil işlemci üreticisi Qualcomm ile Microsoft kısa bir süre önce Snapdragon 835 işlemci kullanan bilgisayarlar üreteceğini açıklamıştı.

Pek çok kişinin büyük bir heyecanla beklediği Snapdragon işlemcili bilgisayarlar Intel ve AMD'nin işlemcilerine göre daha az güç tüketecekler ve daha az ısınacaklar. Kullanıcılar için çok önemli bir adım olacak Snapdragon işlemcili bilgisayarlar Intel tarafından büyük bir problem olarak görülüyor.

intel-snapdragon

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Intel bazı şirketlerin (Qualcomm) kendi izinleri olmadan kendilerinin tescillediği x86 ISA teknojilerini taklit etmeye çalıştıklarını belirtti. Intel'in baş avukatı olan Stephen Rodgers ve Intel Labs yöneticisi Richard A Uhlig yaptıkları bir blog paylaşımında şirketlerin Intel'den herhangi bir izin almadan kendi teknolojilerini kullanmalarının doğru olmadığını ve bu fikirlerin Intel'e ait olduğu için fikirlere saygı göstermeleri gerektiğini aktardı.

Intel'in elinde bulunan işlemci teknolojilerini korumak adına 1.600'den fazla patenti bulunuyor. Daha önce de benzer davaları AMD ile yaşayan Intel bu alanda liderliğini ilan ettikten sonra patent alanında kendini fazla göstermemişti.

snapdragon-windows-10

Ancak Qualcomm'un 10 nm alanında Intel'e rakip olmasıyla birlikte Intel tedirgin olmuş gibi görülüyor. Bakalım Intel konu hakkında nasıl adım atacak ? 

intel qualcomm amd windows 10 microsoft
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.