iPhone'un Yeni Modelinin İsmi Açıklandı

12 Eylül tarihinde yeni Apple Campus binası içerisinde Steve Jobs ismini yaşatacak bir tane amfide yapılacağı açıklanan Apple etkinliğinde geri sayım devam ederken, bugüne kadarki sürede iPhone 8 ve de iPhone Pro isimleriyle sıkça anılan akıllı telefonun aslında iPhone X şeklinde karşımıza çıkacak olduğu iddia edilmiş bir halde.

iPhone'un Yeni Modelinin İsmi Açıklandı

12 Eylül tarihinde yeni Apple Campus binası içerisinde Steve Jobs ismini yaşatacak bir  tane amfide yapılacağı açıklanan Apple etkinliğinde geri sayım devam ederken, bugüne kadarki sürede iPhone 8 ve de iPhone Pro isimleriyle sıkça anılan akıllı telefonun aslında iPhone X şeklinde karşımıza çıkacak olduğu iddia edilmiş bir halde.

Alman websitelerinden iCulture’ın  yapmış olduğu haberine bakılırsa, yeni nesilden OLED ekranına sahip iPhone modelinin ismi iPhone X olarak karşımıza çıkacak. Ekleyecek olursak, haber içerisinde bir iPhone 8 modelinden de bahsedilmekte fakat bu modelin tam beklemiş olduğumuz model olmadığı belirtilmekte. Güvenilir  durumdaki bir kaynaktan alınmış olduğunun altı çizilen bu bilgilerin, doğrudan Apple şirketinin tarafından yapılan bir toplantıdan öğrenilmiş olduğu da ifadelerin arasında. Bu esnada iCulture platformunun daha öncesin 10.5 inçlik iPad Pro modelinin hakkında da haklı çıkmış olduğunu hatırlatmakta bir yarar var. 

Tamda iPhone isimli akıllı telefonların 10. yaşının kutlanacak olduğu bir dönem içerisinde iPhone X adının fazlası ile mantıklı bir seçim olarak karşımıza çıktığını da söyleyebiliriz. Bilmiş olduğunuz üzere Romen rakamında X, 10 anlamını taşıyor. Öte taraftan ise akıllı telefon aslında iPhone Edition ismi ile karşımıza çıksa bile pek  fazla yadırgamayız. Apple şirketinin Watch isimli akıllı saatlerinde de özel bir üst düzeyde Watch Edition modelinin bulunduğunu hatırlatalım. 

Yeni nesilden iPhone’ların 15 Eylül itibari ile ön siparişe sunulacak olduğu ve 22 Eylül tarihi itibariyle de piyasaya sürülecek olduğu ise diğer bilgiler arasından.

apple iphone 8 iphone x
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.