iPhone X Modelinin Üretimi Basitleştirildi

Bloomberg’in yapmış olduğu haberine bakılırsa, Apple şirketi tedarikçilerinin üretimi çoğaltabilmesi maksadı ile Face ID özelliğini oluşturmakta olan bileşenlerin özelliklerini biraz daha düşürdü.

iPhone X Modelinin Üretimi Basitleştirildi

Bloomberg’in yapmış olduğu haberine bakılırsa, Apple şirketi tedarikçilerinin üretimi çoğaltabilmesi maksadı ile Face ID özelliğini oluşturmakta olan bileşenlerin özelliklerini biraz daha düşürdü. Bunun sayesinde tedarik zinciri de, nokta projektör ile ilgili modüllerini çok daha hızlı  bir şekilde test edebilecek ve birimleri çok daha hızlı oranlar ile hazır duruma getirecek.

Apple şirketinin tarafından tedarikçilere çok katı tolerans uygulanmakta olduğu ve yoğun bir şekilde kalite kontrolü isteklerinde bulunduğu bilinmekte. Öte taraftan, amiral gemisi olan akıllı telefonuna isteği yetiştirebilmek amacı ile firma özellikler konusunda biraz daha geri adım atmak mecburiyetinde kalmışa benzemekte. Kızılötesi özellikli nokta projektörün fazlası ile kırılgan olduğu, mikroskobik bir galyum arsenit lazeri ve de cam mercekten oluşmakta olduğu da açık bir şekilde belirtiliyor.

Hassasiyetin aslında bir anahtar olduğu ve de mikroskobik bileşenlerin birkaç tane mikron bile kapalı olması halinde teknolojinin düzgün bir şekilde çalışmama ihtimali bulunduğunun tekrardan altı çiziliyor. Ve hatta lazer tedarikçilerinden bir tanesinin özellikleri karşılayamaması nedeni ile pes etmiş olduğu ve geriye yalnızca 2 tane üreticinin kalmış olduğu belirtiliyor. LG şirketi ve Sharp şirketinin ise hassas süreç nedeni ile üretimde ağır kalmakta oldukları söyleniyor. Üretimi basitleştirilebilecek değiştirilen özellikler ile ilgili detaylar ise hiç bir şekilde paylaşılmıyor.

apple iphone x üretim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.