iPhone X Modelinin Batarya Kapasitesi Kesinleşti

Apple şirketinin 12 Eylül tarihinde ''One more thing'' diyip tanıtmış olduğu 10. seneye özel modellerinden iPhone X, kenardan kenara bir tasarımı ile fazlasıyla beğenilmişti.

iPhone X Modelinin Batarya Kapasitesi Kesinleşti

 

Apple şirketinin 12 Eylül tarihinde ''One more thing'' diyip tanıtmış olduğu 10. seneye özel modellerinden iPhone X, kenardan kenara bir tasarımı ile fazlasıyla beğenilmişti. Aslında TrueDepth kamera sistemi ile ilgili ayrılmış çıkıntı olumsuz eleştiriler yer alıyor olsa da, Apple şirketinin 4 seneden beri kullanmakta olduğu tasarım dilini değiştirecek olması konularında beklentileri çoğaltmış oldu.

Elbette ki tek değişiklik tasarım alanında da olmadı. Donanım kısmında da bir önceki nesilden iPhone modellerine kıyas ile fazlasıyla güçlenen iPhone X  modeli için, daha da güçlü bir iPhone 8 boyutlarında yer alan iPhone 8 Plus modeli diyebiliriz.

Keza bakmış olduğumuzda kasanın boyutları iPhone 8 modeli ile fazlasıyla yakın durumdaki iPhone X modeli, ortaya çıkmış olan TENAA kayıtlarında da görülmekte olduğu üzere aynı iPhone 8 Plus modeli içerisinde olduğu gibi 3 GB'lık RAM’e sahip durumda. Bataryanın kapasitesi ise tekrar iPhone 8 Plus ile fazlasıyla yakın durumda.

iPhone 6s Plus modeli içerisinde 2 GB'lık bir RAM kullanmayı tercih etmekte olan Apple şirketi, iPhone 7 Plus modeli içerisinde bunu ilk kez 3 GB'lık bir RAM’e çıkartmış idi. iPhone 8 Plus modeli içerisinde ise 3 GB'lık RAM kullanmış olan firma, iPhone X modelinde RAM kapasitesini ise düşürmeyi  hiç bir şekilde düşünmedi ve tekrar 3 GB'lık bir RAM‘e yer vermiş oldu.

iPhone 8 Plus modeli içerisinde 2675 mAh bataryayı tercih etmiş olan Apple şirketi, iPhone X modelinin batarya kapasitesini de 2716 mAh şeklinde belirlemiş. Genel bir şekilde baktığımızda da Apple şirketinin bu sene modelleri içerisinde batarya kapasitelerini birazcık daha aşağıya çekmiş olduğunu görmekteyiz.

apple iphone iphone x
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.