iPhone X Modelini Bulmak Çok Zor Olacak

KGI analistlerinden biri olan Kuo, yeni raporu içerisinde Apple şirketinin geniş açıya sahip kamera, derinliği hesaplayabilen kızılötesi bir nokta projektörü ve de anten dahil olmak üzre iPhone X modeli için türlü bileşenler alma konusunda sıkıntı yaşamakta olduğunu belirtiyor.

iPhone X Modelini Bulmak Çok Zor Olacak

 

KGI analistlerinden biri olan Kuo, yeni raporu içerisinde Apple şirketinin geniş açıya sahip kamera, derinliği hesaplayabilen kızılötesi bir nokta projektörü ve  de anten dahil olmak üzre iPhone X  modeli için türlü bileşenler alma konusunda sıkıntı yaşamakta olduğunu belirtiyor. Kuo’ya bakılırsa Apple şirketi, en büyük problemi yeni iPhone modelinin anten sisteminde kullanılmakta olan esnek baskıya sahip devre kartı ile alakalı yaşamakta.

Apple şirketinin üretmiş olduğu iPhone X modelinin anten bileşenleri, iPhone 8 modeli veyahut öteki modellerden fazlası ile yüksek özelliklere sahip bulunduğundan dolayı özel bazı malzemeler, işlemler ve de  katı testler gerekiyor. Firmanın anten ile ilgili tedarikçisi olduğu açıklanan Murata’nın anten siparişlerinin büyük bir kısmını karşılaması beklenmekteydi. Lakin firma talebi karşılayamadığından dolayı yeni tedarikçilerle de çalışılmaya başlanmış oldu.

Geniş açıya sahip olan kamera devre kartı ise Apple şirketini darboğaza sokmuş olan farklı bir bileşen. KGI, Apple şirketinin iPhone X modelindeki kamera sistemi içerisinde Samsung telefonlarda yer alan tasarımların tam tersine telefoto ve  de geniş açıya sahip merceklerle ilgili ayrı PCB kullanmakta olduğunu söylüyor. Bu sebeple, tedarikçiler, bu benzersiz  durumdaki panoları üretme konusunda problem yaşıyorlar.

Kuo’ya bakılırsa Apple şirketi, ilk etapta 2 ila 3 milyon  tane yeni iPhone modelini satışa sunmuş olacak. Önceki seneler içerisinde ilk hafta sonunda 10 milyon seviyesinde iPhone satmakta bulunan Apple şirketi için bu rakam fazlası ile düşük. 

apple iphone iphone x
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.