iPhone X Modelini Aslında Bir Kinect Olduğunu Açıkladılar

Microsoft şirketinin seneler önce Xbox konsolu ile beraber piyasaya çıkarttığı Kinect, sizin yaptığınız el ve de kol hareketlerinizi algılayıp oyun oynama ile ilgili deneyimini değişik bir noktaya taşıyabilmeyi hedeflemekteydi.

iPhone X Modelini Aslında Bir Kinect Olduğunu Açıkladılar

Microsoft şirketinin seneler önce Xbox  konsolu ile beraber piyasaya çıkarttığı Kinect, sizin yaptığınız el ve de  kol hareketlerinizi algılayıp oyun oynama  ile ilgili deneyimini değişik bir noktaya taşıyabilmeyi hedeflemekteydi. Pekala ne kadar başarılı olabildi derseniz orası  çok tartışılır. Fakat Apple şirketinin bu Teknolojiyi fazlasıyla akıllı bir şekilde kullandığı da kesin.

Apple şirketinin iPhone X modeli içerisinde yer vermiş olduğu TrueDepth isimli kamera sistemi, küçük bir boyutuna karşın içinde barındırdığı pek çok bileşenle takdiri kazanmayı başarmıştı.

İçinde kızılötesi bir kamera, ışık projektörü ile birlikte yakınlık sensörü, ortam ışığının sensörü, hoparlör ile birlikte mikrofon, 7 MP'lık bir ön kamera ve  de nokta projektörünü barındırmakta bulunan bu ufak modül, Microsoft şirketinin 2009 senesinde duyurusunu gerçekleştirdiği Kinect’in güncel  bir versiyonu gibi nitelendirilebilir.

İçinde kızılötesi emitör ile birlikte renk sensörü, kızılötesindeki derinlik sensörü, titreşim motoru ve  de 4 değişik mikrofon yer alan Kinect, PrimeSense firmasının tarafından Microsoft  şirketine özel geliştirildi. Sonrasında da 2013 senesinde PrimeSense şirketinin Apple şirketinin tarafından satın alındığı duyuruldu.

Bir zamandır Apple şirketinin bünyesinde geliştirmelerine devam etmekte bulunan PrimeSense, 2017 senesinde de TrueDepth isimli kamera modülünün sayesinde hareket takibinin yerine yüz tarama amacıyla kullanılmakta.

Face ID isimli özelliğinin kusursuz bir şekilde çalışması amacıyla çok büyük emekler harcanıp geliştirilmesi yapılan güncel durumdaki Kinect sistemi, 30.000 taneden çok nokta ile beraber yüzünüzün  çok detaylı bir haritasını çıkartmakta. Öte yandan Face ID isimli özelliğinin yanında bu sistem Animoji ile ilgili özellik içinde iPhone X modeli içerisinde kullanılmakta.

apple iphone x kinect
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.