iPhone X Modelindeki Üretim Problemlerini Aştılar

iPhone X modelinin üretim problemleri sonunda çözüldü. 2018 senesine kadar satın almanın çok zor olduğu iddia edilmekte olan cihazda stok problemi yaşanmamakta.

iPhone X Modelindeki Üretim Problemlerini Aştılar

iPhone X modelinin üretim problemleri sonunda çözüldü. 2018 senesine kadar satın almanın çok  zor olduğu iddia edilmekte olan cihazda stok problemi yaşanmamakta.

Daha tanıtımı bile gerçekleştirmeden Apple şirketinin yeni telefonu iPhone X modelinde üretim problemleri yaşanacak olduğu haberleri gündemden düşmemekteydi. Pek çok analist 2018 senesine kadar iPhone X modeline ulaşmanın zor bir durumda olduğunu iddia etmekteydi. Lakin şu an itibariyle Amerika Birleşik Devletleri'nde bile Apple  şirketinin online mağazasından sipariş edilmiş olan iPhone X modelini 1 ila 2 hafta içinde teslim alabilmek olanaklı.

Konuyla alakalı olarak yorum gerçekleştiren ünlü analistlerden Ming-Chi Kuo, yayınlamış olduğu bir raporunda iPhone X modelinin üretim problemleri çözüldüğünden dolayı cihaza ulaşmanın basit olduğunu söylemekte. Kuo ayrıca, günlük olarak iPhone X  modelinin üretiminin en az 3 kat artmış olduğunu da belirtiyor. Yalnızca birkaç hafta öncesinde, Foxconn  şirketi günde 50.000 ila 150.000 tane iPhone X modeli ürettiği esnada şu an içerisinde bu sayı günlük 450.000 ila 500.000 taneye ulaşmış bir halde.

Kuo ayrıca, tatil çeyreği içerisinde iPhone X  modelinin satışlarında ilk günlere oran ile %10 ila 20 artış yaşanacak olduğunu düşünmekte. 2018 senesi içerisinde Apple’ın  bir iPhone satış rekorunu kırması da beklenmekte. Morgan Stanley şirketinin analistleri Apple şirketinin 2015 senesi içerisinde iPhone 6 serisiyle yakalamış olduğu 231,2 milyon tanelik iPhone satış rakamını geçip 262 milyon  tane iPhone satışı yapacak olduğunu düşünmekteler.

Ülkemizde yer alan yüksek fiyatından kaynaklı bir şekilde iPhone X modelinin çok önemli bir satış rakamına ulaşamayacak olduğunu söylemekte olanaklı. Fakat Samsung şirketinin anavatanı olan  Güney Kore’de bile çok ciddi rakamlara ulaşmış olması iPhone X modelinin gelecek senenin en fazla satan telefonlarının arasında yer alacağını göstermekte. Fakat analistlerin iddia etmiş oldukları rakamlara ulaşıp ulaşamayacak olduğunu tahmin etmek gerçekten çok zor.

apple iphone x foxconn
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.