iPhone X Modelinde Nasıl Ekran Görüntüsü Alınabilmekte

Resmi bir şekilde tanıtımı yapılmış olan iPhone X isimli modeli, çerçevesiz durumdaki bir yapısı nedeni ile herhangi bir tane home butonuna da hiç bir şekilde sahip değil

iPhone X Modelinde Nasıl Ekran Görüntüsü Alınabilmekte

Resmi bir şekilde tanıtımı yapılmış olan iPhone X isimli modeli, çerçevesiz durumdaki bir yapısı nedeni ile herhangi bir tane home butonuna da hiç bir şekilde sahip değil. Bugüne kadarki süre içerisinde iPhone cihazlarda da ekran görüntüsünü almak amacıyla home butonu ile birlikte güç tuşunu kullanmakta idik. Pekala iPhone X modeli ile  beraber bu durum tam olarak nasıl olacak?

iPhone X modeli ile birlikte ekran görüntüsü almak amacı ile yan kısımda yer almakta bulunan güç tuşuna ve de  ses açma tuşuna aynı esnada basmak  tamamen yeterli. 2 tane tuşa da aynı zamanda bastığınız zaman 1 saniye içinde ekran görüntüsünün alınmış olduğunu açık bir şekilde görebilirsiniz.

Bu esnada alınmış olan ekran görüntüsü, ekranın üst kısmında yer almakta bulunan sensörler ve de ön kamera sebebiyle yukarıda görmüş olduğunuz gibi alınmakta. Fakat iOS 11 sürümü ile birlikte almış olduğunu ekran görüntüsüne bir not alma ve de düzenleme gibi  çok fazla gelişmiş seçeneklerin yer almış olduğunu da açık bir şekilde belirtelim.

iPhone X Modeli şarj süresi ve Face ID gibi özellikler ile birlikte üstünde çok fazla konuşulmuş ve de uzunca bir süre gündemde kalmayı başarmış idi. Sızıntılar sayesinde tanıtımdan daha önceden bir çok bilgisine ulaşılmıştı.

iphone x ekran gorüntüsü apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.