iPhone X Modelin Yeni Bir Problem Yaşanacağı Açıklandı

Apple şirketinin 3 Kasım tarihi içerisinde teknoloji meraklıları ile buluşturmaya hazırlanmakta olduğu yeni iPhone modellerinden biri olan iPhone X ile beraber yepyeni bir sorunda bizleri beklemekte.

iPhone X Modelin Yeni Bir Problem Yaşanacağı Açıklandı

Apple şirketinin 3 Kasım tarihi içerisinde teknoloji meraklıları ile buluşturmaya hazırlanmakta olduğu yeni iPhone modellerinden biri olan iPhone X ile beraber yepyeni bir sorunda bizleri beklemekte. Çünkü ekran boyutu sebebi ile uygulamalar tam ekran bir şekilde çalışamayacak gibi görünmekte.

Apple şirketinin kendi çalışanlarına dağıtmış olduğu ve de  bu sayede günlük yaşamda kullanıldığını görebilmekte olduğumuz iPhone X  telefon modelinin yeni bir ekran oranının sayesinde uygulamalar ile alakalı çok ciddi bir sorunun ortaya çıkacak olduğunu söylemekte olanaklı.

Bunun nedeni ise ekran boyutunun ve  de oranının öteki iPhone modellerinden komple değişik bir durumda olması ve uygulamaları hazırlamış olanların cihazın çıkması ile beraber acilen çalışmaya başlamasının gerekli olduğu açıklanıyor. Zira uygulamalar cihazın ekranıyla tamamen uyumlu bir duruma getirilene kadar bu problemler yaşanmaya devam ediliyor olacak.

Cihazın daha önce çıkmış olan iPhone modellerinden çok daha uzun bir ekrana sahip durumda olması sebebi ile yaşanmakta olan bu özel sorun, uygulamaların öteki iPhone modellerine göre fazlası ile çok küçük bir pencere içinde çalışmasına da sebep olacak. Bu nokta içerisinde ise az önce belirtmiş olduğumuz gibi iş direkt bir şekilde uygulamaları hazırlamakta olan kişilere düşüyor demek hiç bir şekilde yanlış olmayacaktır.

apple iphone x sorun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.