iPhone X Modeli Resmi Olarak Tanıtıldı

10. seneye özel bir şekilde üretilmiş olan iPhone en büyük durumdaki değişikliği de tasarım konusunda yapıldı.

iPhone X Modeli Resmi Olarak Tanıtıldı

10. seneye özel bir şekilde üretilmiş olan iPhone en büyük durumdaki değişikliği de tasarım konusunda yapıldı. Senelerdir birbirine fazlasıyla benzer tasarım çizgisi ile karşımıza çıkmakta bulunan iPhone modelleri ise, iPhone X modeli ile komple farklılaştı.

Günümüzdeki akıllı telefonlar üstündeki en popüler özelliklerinden bulunan çerçevesiz özellikli ekran trendine iPhone X modeli ile katılmış olan Apple şirketi, yaklaşık olarak %81.23'le birlikte önceki modellerine kıyasla fazlasıyla yüksek durumdaki bir ekran kasa oranını sunmakta.

iPhone X modelinde yer alan çerçevesiz tasarıma ulaşmak amacıyla en önemli şeylerden  bir tanesi olan TrueDepth isimli bu  yeni kamera sistemi, ekranın üst bölümünde yer almakta.

Bu modül içinde kızılötesi kamera ile birlikte ışık projektörü, yakınlık için sensörü, ortam ışığının sensörü, hoparlörler, mikrofon, 7 MP'lik bir ön kamera ve  de nokta projektörünü barındırmakta.

12 Eylül gününde yapılan etkinlikle resmen tanıtılan iPhone X modeli, 2 değişik renk ve de 2 değişik depolama seçeneği ile birlikte 27 Ekim tarihi içerisinde ön siparişe açılmış oluyor.

Uzay grisi ve de gümüş renk seçeneklerine sahip durumdaki yeni iPhone modelinin 64 GB’lık durumdaki sürüm için 999 dolar tutarında bir fiyat etiketiyle satışa çıkartılmışken 256 GB’lık olan sürümse 1149 dolar seviyesindeki bir fiyat etiketine sahip durumda. 3 Kasım tarihi itibariyle raflardaki yerini alacak olduğu açıklanan modelin Türkiye’de gerçekleşecek satış fiyatı ve  de piyasaya çıkma tarihiyse halen netleşmiş halde değil.

apple iphone iphone x
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.