iPhone Telefonların Arka Kamerası İçin 3 Boyutlu Bir Sensör Gelecek Olabilir

Apple şirketi, iPhone X isimli modelinin ön kısmında bulunan TrueDepth Kamera sisteminde yer alan 3 boyutlu sensörü, 2019 model çıkacak akıllı telefonların arka kamerası içerisine de getirebilir.

iPhone Telefonların Arka Kamerası İçin 3 Boyutlu Bir Sensör Gelecek Olabilir

Apple şirketi, iPhone X isimli modelinin ön kısmında bulunan  TrueDepth Kamera sisteminde yer alan 3 boyutlu sensörü, 2019 model çıkacak akıllı telefonların arka kamerası içerisine de getirebilir. Firmanın daha şimdiden bir takım bileşen tedarikçileri ile seçenekleri değerlendirmekte olduğu da söylenmekte.

Arka kısma eklenecek olan  3 boyutlu sensörün sayesinde Apple şirketinin ARKit için arka kamerayla sağlanmakta bulunan tahmini uzaklık ölçümlerinin yerini çok daha doğru ölçümler almış bulunacak. Öte yandan, Portre Modu ise çok daha fazla geliştirilmiş olarak karşımıza çıkacak.

Arkada yer alan sensörün bir uçuş zamanı kamerası kullanacak olduğu ve de bunun Xbox One konsolu ile beraber gelen ikincil nesilden Kinect tarafından da kullanılmakta bulunan teknoloji olduğu açık bir şekilde vurgulanmakta. Hatta bahsi geçen bu sensörler Lenovo şirketine ait olan Phab2 Pro ve de Asus şirketine ait olan Zenfone AR benzerindeki Project Tango telefonlar içerisinde de kullanıldı.

Google şirketinin Project Tango sensörler amacı ile Apple şirketinin görüşmüş bulunduğu firmalardan Infineon firması ile beraber çalışmakta olduğunu da not olarak düşmekte bir yarar var. Ek bir şekilde Sony şirketi ile birlikte Panasonic şirketi ve  de STMicroelectronics şirketi de öteki firmaların arasında yer alıyor.

 

apple iphone 3 boyutlu sensor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.