iPhone, Satışı 1 Milyara Ulaştı !

Apple markası, iPhone 3Ten bu yana ürettiği ve sattığı telefonların toplam cirosunu geçtiğimiz günlerde açıkladı ve 995 Milyonu geçtiğini belirtti. Apple, Temmuz ayına girmeden 1 Milyarıncı iPhone telefonunu da sattı ve bir dünya rekoruna imza attı.

iPhone, Satışı 1 Milyara Ulaştı !

İlk iPhone telefonunu 2007 yılında iPhone 3 ile çıkartan Apple, daha sonra 4, 5 ve 6 serisini çıkartmıştı.Yakında 7 serisini çıkartacak olan iPhone bu telefonu çıkartma hedefinden önce kendisine belirlediği 1 Milyarıncı iPhoneyi satma hedefine ulaştı.Haziran ayı içerisinde 1 Milyarıncı telefon satışına merdiven dayayan akıllı telefon üreticisi firma hedefine beklediğinden daha erken ulaştı. 

Dünya genelinde en çok telefon satan iki firmadan birisi olan Apple, bir rekoru kırmak üzere. İlk telefonunu çıkarttığı günden bu yana artarak satışına devam eden Apple, amerikan bir araştırma şirketine verdiği bilgide 1 Milyarıncı telefonunu çıkartmaya yaklaştığını ve Temmuz ayı ile Ağustos ayı arasında bu hedefini başarmayı amaçladığını duyurdu. Temmuz ayı çıkmadan da hedefine ulaştı.

Her yıl ortalama 100 Milyon telefon satışı yapan Apple, bir çok seri telefon çıkartmış ve her telefonda ortalama 20 ila 30 milyon telefon satışı yapmıştı. Bu zamana kadar 10'dan fazla telefon serisi üreten Apple, iPhone 7'den önce 1 Milyar hedefine ulaşmak ve şirket için yeni hedefler belirlemek istiyor.

İphone Apple iOS 10 İphone ne kadar sattı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.