Iphone Kilitleyen Video'ya Dikkat

Geçtiğimiz senelerde de Sms ve Bağlantı sorunlarınlarıyla sıkça karşılaşılan Iphone'lerde farklı bir sorun daha ortaya çıktı.

Iphone Kilitleyen Video'ya Dikkat

İnternet'in yeni tartışma konularından biri Iphone'nizin bir videoda kolaylıkla kilitlenebilmesi. Özel hazırlanmış bir videoyu izlerken oluşan sorun, iPhone'u kalıcı olarak etkilemiyor ve cihazınızı baştan başlatarak telefonunuz kullanmaya devam edebiliyorsunuz.


iPhone'larda bu tür garip sorunlar ilk kez ortaya çıkmıyor. Geçen sene bir kısa mesajın neredeyse tüm iPhone'ları devre dışı bırakabildiğini görmüştük. Bu senenin başlarında ise basit bir bağlantı yoluyla iPhone'u kilitlemenin ve baştan başlatmanın mümkün olduğu anlaşılmıştı. Şimdi ise benzer bir sorun keşfedildi ve videoda gösterildi.


Burada bağlantısını paylaşmayacağımız, Çin'in video paylaşım sitesi Miaopai'de paylaşılan videoda bir video, iPhone'da normal bir biçimde yürütülüyor. Video bittiğinde ise bazen birkaç saniye içinde, bazen birkaç dakika sonra cihaz kilitleniyor. Bu sorunun iOS 5'ten itibaren tüm iOS sürümlerinde bulunduğu anlaşılıyor. Telefonu tekrar kullanılır hale getirmenin tek yolu ise onu yeniden başlatmaya zorlamak gibi görünüyor.


Sorunun kaynağının zararlı veya virüs olmaması iyi bir haber. Sorunun iOS'un medya yönetimiyle ilgili olduğu, arka plandaki görevleri sonlandırmaması nedeniyle oluştuğu söyleniyor. Apple henüz sorunla ilgili herhangi bir açıklama yapmadığı gibi, sorunu aşmanın basit bir yolu da bulunmuyor.

 

ıphone kilitleyen video Miaopai' IOS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.