iPhone 8 Üzerinde Yer Alan Face ID Özelliği Çok Şaşırttı

Hatırlayacak olu ise kısa bir zaman öncesinde sizler ile HomePod'un ürün yazılımında yer alan bilgilere dayanıp iPhone 8 modelinin özelliklerinin ortaya çıkartılmış olduğuna yönelik bir haberi paylaşmıştık. Bugün de tekrardan HomePod yazılımı aracılığı ile Face ID özelliğinin gelişmiş durumdaki fonksiyonları ortaya çıkartılmış oldu.

iPhone 8 Üzerinde Yer Alan Face ID Özelliği Çok Şaşırttı

Hatırlayacak olu ise kısa bir zaman öncesinde sizler ile HomePod'un ürün yazılımında yer alan bilgilere dayanıp iPhone 8  modelinin özelliklerinin ortaya çıkartılmış olduğuna yönelik bir haberi paylaşmıştık. Bugün de tekrardan  HomePod yazılımı aracılığı ile Face ID özelliğinin gelişmiş durumdaki fonksiyonları ortaya çıkartılmış oldu.

HomePod isimli yazılımı aracılığı ile ortaya çıkartılmış olan özellik detaylarına bakılırsa, Face ID özelliği o kadar çok  iyi çalışacak ki masanın üstünden bile yüz tanıması yapılabilecek.

Öte yandan tekrardan ortaya çıkartılmış olan bazı özel detaylara göre ise Face ID özelliği cihazın ekranı kapalı  bir durumda olsa bile aktif  bir şekilde çalışıyor olacak. Batarya zamanını olumsuz bir yönde etkileyeceği düşünülmekte olan bu durum ise, güvenlik ve de hızlı etkileşim amacı ile mecburi bir şekilde görülüyor.

Bütün bu belirtilen bilgilerin yanı sıra üçüncü taraf uygulamaların tarafından da kullanılabilecek olduğu açıklanan bu yeni duyurulmuş Face ID isimli  özelliğinin, çalışma biçimi ise halen gizemini korumaya devam ediyor. En son olarak özel bir ekleme yapmadan geçmemekte bir yarar görüyoruz. Face ID ismine sahip olan bu özelliğinin yabancı bir  tane yüz tanımladığında cihazı otomatik bir şekilde kilitleyebileceğini de tekrardan yinelemekte büyük bir yarar görmekteyiz.

iphone 8 face id apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.