iPhone 8 Modelinin Stoklarda Kalacağı İddia Edildi

Apple şirketi, iPhone 8 modelini bir sıçrama tahtası şeklinde görürken, anket sonuçları ise satışların beklenmekte olduğu kadar iyi durumda olmayacağını göstermekte. Apple şirketi, yeni iPhone modelleri içerisinde büyük bir hayal kırıklığını yaşayabilir.

iPhone 8 Modelinin Stoklarda Kalacağı İddia Edildi

Apple şirketi, iPhone 8 modelini bir sıçrama tahtası şeklinde görürken, anket sonuçları ise  satışların beklenmekte olduğu kadar iyi  durumda olmayacağını göstermekte. Apple şirketi, yeni iPhone modelleri içerisinde büyük bir hayal kırıklığını yaşayabilir.

Apple şirketinin bu sene premium bir model çıkartacak olması olması belki belirli bir bölümü heyecanlandırmakta olabilir. Fakat mevcut durumdaki iPhone cihaz kullanıcılarının büyük bir kısmı yeni iPhone modeline 1.000 dolar tutarında bir para harcamayı istemiyor.

Barclays firmasının analisti  olan Mark Moskowitz, Samsung Galaxy Note 8  modeli ile beraber akıllı telefon pazarında yer alan dengelerin değişecek olduğunu düşünüyor. Ona bakılırsa geçtiğimiz seneki Note 7  modelindeki faciasından sonra gerçekleşen süreç gibi Apple şirketinin önü  de artık boş bir durumda değil. Zira Note 7 modelindeki olayının Samsung şirketinin itibarını uzun vadede düşürmemiş olduğu Galaxy S8 modelinin satışlarından belli oluyor.

Barclays firmasının anketlerine (Wireless Subscriber isimli Anketi; 08.09.2017)
bakılırsa şu an içerisinde iPhone kullanan kişilerden yalnızca %18'lik bir kısım iPhone 8 modelini satın almayı istiyor. Bunda ise yeni iPhone modelinin çok daha  pahalı durumda olması etkili. Analistler ayrıca, Eylül ayı içerisinde 3 tane yeni iPhone cihazının piyasaya sürülecek olmasının hemen sonrasında satışların yatırımcı  ile ilgili beklentilerinin (%30 ila %35) fazlasıyla altında olabileceğini düşünüyorlar.

apple iphone iphone 8
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.