iPhone 8 Modelinin Özellikleri ve Tasarımı Netleşti

Yaklaşık olarak bir ay önce sızdırılmış olan HomePod yazılımını incelemeye devam geliştiriciler iPhone 8 modelinin tasarımı ile birlikte yüz tanıması özelliği, kablosuz bir şarj özelliği gibi pek çok şeyi ortaya çıkartmışlardı.

iPhone 8 Modelinin Özellikleri ve Tasarımı Netleşti

Yaklaşık olarak bir ay önce sızdırılmış olan HomePod yazılımını incelemeye devam geliştiriciler iPhone 8 modelinin  tasarımı ile birlikte yüz tanıması özelliği, kablosuz bir şarj özelliği gibi pek çok şeyi ortaya çıkartmışlardı. 

9to5Mac'e bakılırsa OLED gelecek iPhone, iPad Pro serisindeki gibi beyaz dengeleme amacıyla True Tone Display isimli özelliğine sahip durumda. Yeni iPhone modelinin çözünürlüğü  ise Golden Master sürümü içerisinde 1125 × 2436 şeklinde görünmekte.

Daha öncesinde HomePod yazılımı içerisinde Pearl ID şeklince geçen yüz tanıması özelliği bu yazılımda da aynı biçimde isimlendirilmiş. Yüz tanıması muhtemel olarak parmak izinin yerini almış olacak. 

HomePod yazılımı içerisinde yer alan iPhone 8 modelinin kamera ve de sensörlerin yer aldığı alan dışında komple ekrandan oluşmakta bulunan ön yüz tasarımıyla alakalı GM sürümünde çok daha fazla görsel mevcut. Yazılım içerisinde yeni iPhone modelinde SOS modunu aktif edebilmek için güç ve de ses düğmelerinin nasıl  kullanılması gerekli olduğunu gösteren bir  tane görsel de yerini almış.

Yazılım içerisinde ana ekran tuşu bulunmadan iOS ile etkileşim kurabilmek amacıyla güç düğmesinin nasıl kulanılacak olduğu ile alakalı ipuçları da mevcut. Örnek olarak, güç tuşuna çift tıkladığınız zaman Apple Pay kartları gösterilmekte. Siri'yi etkinleştirmek amacıyla muhtemel olarak güç tuşuna basılı tutmak gerekli olacak. Güç tuşunun mevcut fonksiyonları, iPhone ayarlarında yer alan erişebilirlik kısmından yapılacak.

iOS 11 işletim sisteminin GM içerisinde AirPods’un yeni bir tane versiyonuna yönelik referanslar mevcut. AirPods1,1  ve  AirPods1,2 gibi adların geçiyor olması da buna işaret. Yeni gelecek  AirPods’ta  çok önemli değişiklikler bulunmadığı düşünülmekte. 

apple iphone 8 golden master
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.