iPhone 8 Modelinin Android Cihazlara Fark Atacağı Açıklandı

Bloomberg platformunun tarafından bugün yayınlanmış olan iPhone 8 modelindeki bütün özelliklerden bahsedilen rapor içerisinde cihazın en önemli olan özelliğinin 3D yüz tanıması özelliği olduğunu belirtilmekte.

iPhone 8 Modelinin Android Cihazlara Fark Atacağı Açıklandı

Bloomberg platformunun tarafından bugün yayınlanmış olan iPhone 8 modelindeki bütün özelliklerden bahsedilen rapor içerisinde cihazın en önemli olan özelliğinin 3D yüz tanıması  özelliği olduğunu belirtilmekte.

Bloomberg'in yayımlamış olduğu raporuna bakılırsa, iPhone 8 modeli pek çok yenilikle beraber geliyor. Fakat bunlar asıl olarak ilk kez Apple'ın kullanmış olduğu şeylerde değil. Ona bakılırsa Apple şirketi, daha öncesinde Android cihazlarda kullanılmakta olan özelliklerin en gelişmiş durumunu iPhone 8 modelinde kullanacak.

3D yüz tanıması dışında yer alan çerçevesiz OLED bir ekran, kablosuz şarj özelliği, sanal  bir ana ekran tuşu, uyandırmak amacıyla ekrana dokunma gibi çeşitli özellikler daha öncesinde pek çok Android telefonda 
 da kullanıldı. Rapora bakılırsa, iPhone 8 modelinde yer alan sanal ana ekran tuşu ise bir çok Android cihazında yer alan mevcut uygulama ile karşılaştırıldığı zaman işlevsellik konusunda bir adım daha önde bulunacak.

Öte yandan, arka kısımdaki tekrardan yapılandırılmış dikey bir şekilde yerleştirilmiş çift kameranın ayarı, AR uygulamalarının  çok daha iyi çalışması için izin vermiş olacak. iPhone 8 modelindeki 3D yüz tanıması özelliği ise cihazın kilidini açmanın dışında Apple Pay ile ilgili işlemlerini doğrulamak amacıyla da kullanılıyor olacak. 3D yüz sensörü ayrıca, bir kullanıcının yüzünü tanımlayarak kilidi sadece birkaç yüz milisaniye içerisinde açabiliyor.

Öteki pek çok Android telefonlarda yer alan yüz tanıması özelliği düşük ışığa sahip ortamlarda düzgün bir şekilde çalışmıyor. Apple şirketi bu problemi, yüzü karanlık alanda bile eşleyebilmekte olan kızıl ötesi algılayıcılar sayesinde aşacak.

apple iphone 8 bloomberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.