iPhone 8 Modelinde Touch ID Yer Alacak Mı?

iPhone 8 modelinde Touch ID'nin konumu ile alakalı olarak bugüne kadar pek çok iddia da ortaya atılmıştı. Ekrana entegre edilmiş olduğu, cihazın arka tarafında olduğu, güç tuşunun üzerine entegre olabileceği iddia edilmiş idi. Wall Street Journal'ın en son raporuna bakılır ise iPhone 8 modelinde Touch ID yer almıyor.

iPhone 8 Modelinde Touch ID Yer Alacak Mı?

iPhone 8 modelinde Touch ID'nin konumu ile alakalı olarak bugüne kadar pek çok iddia da ortaya atılmıştı. Ekrana entegre edilmiş olduğu, cihazın arka tarafında olduğu, güç tuşunun üzerine entegre olabileceği iddia edilmiş idi. Wall Street Journal'ın  en son raporuna bakılır ise iPhone 8 modelinde Touch ID yer almıyor.

Bu senenin başlarında Apple şirketinin Touch ID'yi ekrana entegre edecek olduğuna kesin gözü ile bakılmaktaydı. Lakin zamanla Samsung şirketi gibi Apple şirketinin de bunu başaramamış olduğu anlaşıldı. Touch ID'nin ise telefonun arkasına alınacak olduğu gündeme geldiyse bile bu iddia çok destek bulmayı başaramadı.

Bugüne kadarki süre içerisinde pek çok defa paylaşılan nerde ise kesinleşmiş tasarım içerisinde Touch ID'nin cihazın arka kısmında olabileceği ile alakalı olarak herhangi bir ipucu bulunmuyor. Bu nedenle Apple şirketinin iPhone 8 modeli ile beraber yalnızca yüz tanımaya dayalı durumda bir güvenlik sistemi kullanacak olduğu fikri ağırlık kazanmaya başladı.

Wall Street Journal ise, Apple şirketinin planlarını bilmekte olan kaynaklara dayandırdığı özel raporu içerisinde firmanın Touch ID'yi kullanmayacak olduğunu bildiriyor. Bu kapsamda ise akıllara yüz tanıma sisteminin tam olarak ne kadar güvenli bir durumda olduğu sorusu gelmekte. Son dönem içerisinde yüz tanıma sisteminin fotoğraflar ile kandırılabildiğinin de anlaşılması Apple  şirketinin hayranlarını biraz tedirgin etmiş oldu.

Apple şirketinin iPhone 8 modelinde 3D yüz tanıma sistemi içerisinde daha önce satın almış olduğu Realface firmasının yüz tanıma yazılımını kullanacak  bir durumda olması endişeleri azda olsa azaltıyor. Lakin Tim Cook'un 12 Eylül tarihi içerisinde sahneye çıkarak yeni iPhone modelini tanıtmasına kadar Apple şirketinin iPhone modelinde kullanacak olduğu güvenlik sistemi ile alakalı olarak net birşeyi bir şey söylemek çok zor.

iphone 8 touch ıd apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.