iPhone 8 Modeli Performans Konusunda iPhone X'i Geçti

Yeni tanıtılmış olan iPhone modellerinin arasından iPhone X bir anda sıyrılmış olsa bile görünene bakılırsa ürün iPhone 8 modelindeki akıllı telefonların daha gerisinde kalmakta.

iPhone 8 Modeli Performans Konusunda iPhone X'i Geçti

Yeni tanıtılmış olan iPhone modellerinin arasından iPhone X bir anda  sıyrılmış olsa bile görünene bakılırsa ürün iPhone 8  modelindeki akıllı telefonların daha gerisinde kalmakta. Çapraz bir platform işlemcisi olan benchmark'in puanlama sistemlerinden Geekbench puanlarına bakacak olursak iPhone 8 ve de  iPhone 8 Plus modelleri çok daha fazla performanslı.

Geekbench platformunun iOS Benchmark listesine bakıldığı zaman iPhone X modeli ile birlikte iPhone 8  modeli ve  de iPhone 8 Plus modelinin tamamı yeni A11 Bionic isimli çipini kullanıyor olsa bile tekli çekirdek ve  de çoklu çekirdek performansı konusunda  işler çok değişiyor.

Tekli çekirdek içerisinde iPhone 8 modeli elde etmiş olduğu ortalama 4,195 puanla zirvede bulunurken, bu modeli iPhone 8 Plus modeli 4,128 puan ile takip etmekte. Çoklu çekirdek kısmında ise iPhone 8 modeli 10,005 puan, iPhone 8 Plus modeli de 9,829 puanı elde edebilmiş. En son 3. sırada yer alan iPhone X modelinin tarafındanda 4,028 ve de 9,287 puanın elde edilmiş olduğu görülüyor.

iPhone X modelinin geride kalma nedeninin kendine has durumdaki özellikleri nedeniyle  A11 Bionic çipi üzerine çok daha fazla iş yüklüyor olmak mecburiyetinde kalması olduğu ifade edilmekte. Bunlar arasından bir tanesi ise yeni Face ID isimli yüz tanımayla kilidi açma  konusundaki Teknolojisi.

Diğer yandan ise, A10 isimli çipine göre %70 çok daha hızlı durumda bulunan A11 Bionic isimli çipe sahip 3 tane yeni iPhone modelininde Android platformundaki rakiplerine kıyasla çok daha olumlu bir tablo çizmiş olduğunun altı çizilmekte.

apple iphone 8 iphone x
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.