iPhone 8 Modeli Kablosuz Şarj Sebebiyle Geç Çıkacak

Apple şirketinin yeni amiral gemisi modeli olan iPhone 8'i meraklı bir şekilde bekleyenleri üzebilecek önemli bir tane daha gelişme yaşandı

iPhone 8 Modeli Kablosuz Şarj Sebebiyle Geç Çıkacak

Apple şirketinin yeni amiral gemisi modeli olan iPhone 8'i meraklı bir şekilde bekleyenleri üzebilecek önemli bir tane daha gelişme yaşandı. Eylül ayı içerisinde tanıtılması beklenmekte olan telefonun, kablosuz şarj teknolojisi sebebi ile gecikmeli olarak piyasaya çıkabileceği ifade edilmekte.

En büyük rakiplerinden Samsung şirketinin senelerden beri akıllı telefonları içerisinde kablosuz şarj teknolojisi kullanıyor olmasına karşın, Apple şirketinin hala bu şekilde bir girişimde bulunmamış olması 
 çok fazla eleştiriliyordu. Apple ürünlerinin kullanıcıları ise artık iPhone içerisinde de bu teknolojinin kullanılmasının gerekli olduğunu düşünmekteydi ki, Amerikalı teknoloji lideri sonunda bu sene yeni iPhone modelleri içerisinde kablosuz (wireless) bir şarj kullanma konusunda karar aldı.

Lakin bu karar ise iPhone 8 modelinin çıkışını olumsuz bir şekilde etkileyecek gibi görünmekte. Teknolojik ürünler ile ilgili tüyolar vermekte bulunan John Gruber, Twitter üstünden yeni çıkacak iPhone’lara yönelik çeşitli bilgiler paylaştı. Gruber paylaşımı içerisinde, kablosuz özellikli şarj teknolojisinin iPhone 8 modelinde bir gecikmeye sebep olabileceğini belirtti..

John Gruber’ın düşüncesine göre ise yeni iPhone, kablosuz bir  şarj desteklemekte olan ve de desteklemeyen 2 farklı model olarak satışa çıkabilir. Böylelikle desteklememekte olan model piyasaya tam zamanında çıkabilmiş olacak. Kablosuz  özellikli şarj teknolojisine sahip olan iPhone modeli ise biraz daha geç çıkmış olacak. 2. farklı bir seçenekte ayrı model olmadan iPhone modellerinin piyasaya geç bir şekilde sürülmesi. Bu ise iPhone 8 beklemekte olan herkesi büyük bir hayal kırıklığına uğratmış olacaktır.

apple iphone iphone 8
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.