iPhone 6S Bataryaları Değişecek

Apple 22.11.2016 tarihi itibariyle yeni bir değişim programını başlattığını duyurdu. Apple bu yeni programla bazı iPhone 6s'lerin pilini ücretsiz olarak değiştirecek.

iPhone 6S Bataryaları Değişecek

iPhone 6S için özellikle ekranda yaşanan problemlere karşı destek vereceğini duyuran Apple yeni yaptığı açıklamada bu işlemleri bir adım daha ileri götürdü. Telefonlar için gelen eleştirilerin büyük bir kısmında telefonların sık sık kapandığı ve bataryasında çeşitli sorunların yaşandığı duyurulmuştu. Bataryada yaşanan bu sorunların giderilebilmesi için Apple bugüne kadar pek çok farklı güncelleme yapmış olsa da bu güncellemelerden istenilen sonuç elde edilmedi. Kullanıcıların sorunlarının çözümlenmemiş olması bu konuda ciddi sıkıntılara neden olurken, yapılan son açıklamada kullanıcılarının bu sorununa çare bulmak için ücretsiz batarya değiştirme desteği sayesinde kişilerin telefonlarında yaşadıkları bataryada sorunların sona erdirilebileceği belirtildi.
Batarya değişimi ile birlikte gündemde farklı tartışmalar da yaşanmaya başlanırken özellikle bataryalarda herhangi bir hata olup olmadığı ya da patlamaya sebebiyet verecek bir hatanın tespit edilip edilmediği konuşuluyor. Apple tarafından yapılan resmi açıklamalarda bu konuda detaylı bir bilgi verilmezken sadece sorunlu olan kişilerin bu konuda destek alabileceği ve ücretsiz bir şekilde batarya değiştirerek telefonunu sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebileceği açıklandı. Bu açıklamaların yapılması ile birlikte iPhone 6S kullanıcılarına önemli bir imkan sağlarken önümüzdeki dönemlerde değişim işlemlerinin yoğun bir şekilde yapılması bekleniyor.

 

iPhone 6S Apple Batarya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.