iPhone 10. Senesi Kutlamalarına Başladı

Amerikalı teknoloji devlerinden Apple, mobil cihazlarda çığır açmayı başaran cep telefonu markalarından iPhone'u piyasaya sürmesinin 10'uncu senesini kutluyor.

iPhone 10. Senesi Kutlamalarına Başladı

Amerikalı teknoloji devlerinden Apple, mobil cihazlarda çığır açmayı başaran cep telefonu markalarından iPhone'u piyasaya sürmesinin 10'uncu senesini kutluyor. Apple şirketi, 10 sene içerisinde telefon sektöründe çok büyük işler başarmış oldu.

Dünya üzerindeki önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Apple, mobil cihazlar içerisinde çığır açan cep telefonu markalarından iPhone'un piyasaya girmesinin 10'uncu senesini kutlarken, bu telefonların satışlarından ise yalnızca geçtiğimiz sene 136,7 milyar dolar tutarında bir gelir elde etmeyi başardı.

Apple firma raporlarından derlenmiş olan özel bilgilere göre ise, firmanın kurucusu olan Steve Jobs, iPhone modelini bundan tam 10 sene öncesinde San Francisco'da iken tanıttı.

Jobs'un tam olarak ''devrimci  bir cep telefonu ve  de harika bir internet iletişim cihazı'' şeklinde tanımlamış olduğu iPhone kısa bir zamanda dünyada  çok büyük yankı uyandırarak büyük bir ilgi görmüş oldu.

Piyasaya ilk çıktığında 3,5 inç büyüklüğüne sahip, 320x480 piksellik bir çözünürlüğü bulunan, 128 megabaytlık RAM'e ve  de 2 megapiksellik bir kameraya sahip bulunan iPhone modeli, IOS 1.0 isimli sürümünü kullanmaktaydı. Her sene içerisinde yeni bir modeli kullanıcılara sunmaya devam eden şirket, geçtiğimiz sene eylül ayında ise iPhone 7 modeli ve  de 7 Plus  modelindeki akıllı telefonlarını satmaya başladı. 10 senelik süreç içerisinde teknolojisinde  çok büyük bir  ilerleme kaydetmeyi başaran iPhone, 5,5 inçlik bir büyüklüğe sahip, 1920 x1080 piksellik çözünürlüğü bulunan, IOS 10 isimli sürümüne, 3 gigabaytlık bir RAM'e ve de 12 megapiksellik bir kameraya kadar ulaştı.

Apple şirketinin uygulamaları akıllı telefonları adeta bir banka şubesine ya da harekete duyarlı durumdaki video oyun cihazları gibi özelliklere dönüştürürken, fotoğrafçılığı da  bir hobi olmaktan çıkartıp günlük hayatın vazgeçilmezi durumuna getirmiş oldu.

apple iphone steve jobs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.