iOS ve Google Play Store'a Gelen Google Assistant İçin En Önemli Özellikler!

Google, Android O güncellemesini dağıtmaya başladıktan sonra yavaş yavaş yapay zeka konusunda tarih yazmaya başlayacağının sinyallerini veriyor. Ortalama sürece baktığımızda bir yıldır aktif olan Google Asistant şu sıralar çokta yaygın bir kullanıma sahip değil. Dil desteği, geliştiriliyor oluşu ve sınırlı kullanıma açılması ana etkenlerden birisidir.

iOS ve Google Play Store'a Gelen Google Assistant İçin En Önemli Özellikler!

Yinede yavaş yavaş Google Asistant yapay zeka yönünün geliştirildiğine şahit olduğumuz şu günlerde kullanımın artacağını düşünüyoruz. Yalnızca akıllı telefonlar için değil aynı zamanda tablet, bilgisayar, akıllı evler gibi birçok noktada bize çözüm sunacak. Android O güncellemesi Google Asistant için 8 yeni özelliği ise devreye sokacak.

  • Üçüncü Parti Uygulamalar

Bir süredir diğerlerinden en büyük eksikliği 3.parti uygulama olarak görünüyordu. Google bu durumu Android O ile birlikte çözecek.

  • Google Home Aracılığıyla Hands Free Görüşmeler

Google Asistant sayesinde komutumuzla hiçbir tuşa basmadan görüntülü konuşma bile yapabileceğiz.

  • Google Lens

Google Lens tanıtımı çok büyük bir ilgi çekmişti. Keza fotoğrafçılık deneyiminizin cep telefonunuzda yapay zekayla birleşmesi anlamına gelecek.

  • Google Asistant Dil Desteği

Nihayet beklenen açıklama geldi ve dil desteği konusunda ciddi bir güncelleme alıyor. Maalesef ilk iki güncellemede Türkiye dahil değil. Fakat bir sonrakinde olası listede yerini alacaktır.

  • Google Asistant Gerçekten Asistanınız Olacak

Alarm kurduğunuzda ya da randevu kaydı yaptığınızda size bunu kendi kendine hatırlatacağı öğrenildi. Böylece hiçbir ayrıntıyı kaçırmayacaksınız.

  • Google Chromecast

Chromecast desteği sayesinde yapay zekaya bir soru sorduğunuzda o an bilgisayar kullanıyorsanız bilgisayarınıza görüntülü bir yanıt ulaşacak. Akıllı televizyonlarla da senkronize oluşu avantaj yaratıyor.

  • Asistanı Yazarak Kontrol Etmek

Konuşarak sesimizi asistana duyurmak zorunda değiliz. Aksine ona yazarak taleplerde bulunabileceğiz.

  • iOS Desteği

Siri Apple için vazgeçilmez gibi görünüyor olabilir. Fakat yenilikleriyle birçok iOS kullanıcısı Google Asistant kullanmaya başlayabilir. Bunun için altyapı desteği sunulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.