iOS 11'de 100.000'lerce Sayıdaki Uygulamanın Çalışmayacağı Açıklandı

Apple şirketinin yeni iOS 11 isimli sürümünü yayınlayacak olduğu tarih yaklaşırken, uyumsuz durumdaki yüz binlerce sayıdaki uygulamanın büyük bir bölümü App Store üstünden tamamen kaldırıldı.

iOS 11'de 100.000'lerce Sayıdaki Uygulamanın Çalışmayacağı Açıklandı

Apple şirketinin yeni iOS 11 isimli sürümünü yayınlayacak olduğu tarih yaklaşırken, uyumsuz durumdaki yüz binlerce  sayıdaki uygulamanın büyük bir bölümü App Store üstünden tamamen kaldırıldı. 

Apple şirketinin tarafından WWDC 2017 kapsamında duyurusu gerçekleştirilmiş olan ve sahip olduğu 10'larca sayıdaki değişik yenilik ile kullanıcıları heyecanlandırmayı başaran yeni iOS 11 sürümü  ile beraber 32 bit uygulama desteğinin bitirilmiş olduğunu da sizlere açıklamıştık.

Geçmiş olduğumuz günler içerisinde 7. beta sürümü yayımlanmış olan ve final sürümünün paylaşılacak olduğu tarih git gide yaklaşmaya başlayan iOS 11 sürümü için hazırlıklarını devam ettiren Apple şirketi, uyumsuz durumdaki uygulamaları App Store üstünden kaldırmaya da devam etmekte.

Analiz şirketlerinden biri olan Sensor Tower firmasının kurucusu  görevindeki Oliver Yeh'in gerçekleştirdiği açıklamaya bakılırsa App Store üstünde 187.000 tane, 32 bit uygulama yer alıyor ve bu bütün iPhone uygulamalarının yaklaşık  olarak %8'lik kısmını oluşturuyor.

Haziran ayı itibariyle App Store üzerinde yer almakta olan 32 bit uygulamaların  çok büyük bir bölümü ortadan kaldırılır iken, yalnızca uygulama bağlantısına sahip bulunan kullanıcılar bunlara erişebilmekte.

Eğer sık bir şekilde kullanmakta olduğunuz bir uygulamanın 64 bitlik versiyonu yok ise, telefonunuzu iOS 11 sürümüne güncellememeniz veyahut geliştiricinin yeni bir  tane sürüm yayınlamasını beklemeniz gerekmekte.

Fakat, Apple şirketinin eninde sonunda 32 bitlik bütün uygulamaları App Store üzerinden tamamen kaldıracak olduğunu da unutmamak gerekli.

apple app store ios 11
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.