iOS 11.1.1 Sürümünde de Yök Sorunu Devam Etmekte

iOS 11.1.1 isimli sütüm çıktı ve de uzun bir zamandır iPhone telefonları ve iPad kullanmakta olan teknoloji severleri deli etmekte bulunan bir takım hatalar giderilmiş oldu.

iOS 11.1.1 Sürümünde de Yök Sorunu Devam Etmekte

iOS 11.1.1  isimli sütüm çıktı ve de uzun bir zamandır iPhone telefonları ve iPad kullanmakta olan teknoloji severleri deli etmekte bulunan bir takım hatalar giderilmiş oldu. Bu hataların arasında, klavyede yer alan otomatik düzeltmeler ve de Siri'yle gerçekleşen iletişim, ilk sırayı çekiyor.

Apple şirketi, iPhone X modelinin piyasaya sürülmüş olmasının hemen sonrasında yazılımda yer alan hatalara odaklanmış bir halde. iOS 11.1.1 isimli sürümü ile isimlendirilmiş olan bu özel güncelleme içerisinde, klavyede yer alan otomatik düzeltme hatalarının giderilmiş olduğu da açıklandı.

Eğerki iOS ekosisteminin kendisine ait olan klavyesini kullanmaktaysanız (Swift ya da Türk Telekom tarafından piyasaya sürülmüş olan Tambu gibi seçeneklerinizin bulunduğunu da  kesinlikle unutmayın), bir takım otomatik düzeltmeler, sizleri çok zor durumda bırakabilmekte idi.

Bu sıkıntıların arasında şu zamanlar, en fazla bilinmekte olan ise ''yok'' kelimesi yazıldığı zaman iOS’un bu kelimeyi hızlıca ''YÖK'' şeklinde çeviriyor olmasını paylaşabiliriz.

Mesajlaşma esnasında karşı taraftan gelmiş olan cümle içerisinde alakasız bir biçimde ''YÖK'' yazan kelimeyi görmek, mesajı iPhone telefonu ile yazıldığını belli etmekte bulunan ve tebessüm ettiren  farklı bir işaret şeklinde kabul edilmekte. 

Yapmış olduğumuz denemelerde ise, ilginç bir biçimde ''yok'' yazıldığı zaman, tekrar ''YÖK'' şeklinde görmeye devam etmekteyiz.  Güncelleme ile birlikte, bu bahsi geçen  hataların ne kadar giderilmiş olduğunu da, iOS 11.1.1 sürümünü kullanmaya devam ettikçe göreceğiz. 

 

apple ios 11.1.1 yok sorunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.