iOS 11.1 İçin Yakında Jailbreak Gelebilir

iOS işletim sistemi kullanıcılarının meraklı bir şekilde beklemekte olduğu jailbreak çok yakın bir zamanda gelecek olabilir!

iOS 11.1 İçin Yakında Jailbreak Gelebilir

iOS işletim sistemi kullanıcılarının meraklı bir şekilde beklemekte olduğu jailbreak çok yakın bir zamanda gelecek olabilir! Trend Micro‘nun düzenlemiş olduğu Mobile Pwn2Own etkinliği kapsamında iOS 11.1 işletim sistemi için jailbreak konusunda bir sinyal de verilmiş oldu. Güvenlik araştırmacıları ise iPhone 7 modeli içerisinde iOS 11.1 sürümüne ait olan jailbreak işlemini 3 değişik şekilde yapmayı başarabildi. Üstelik bir tanesini iPhone cihaza hiç bir şekilde dokunmadan, komple uzaktan bir erişim ile sağlamayı başardılar.

0. gün zafiyeti şeklinde bilinmekte olan bu zafiyetler ışığında iOS 11.1 isimli sürüm için jailbreak kısa bir zaman içerisinde resmen duyurulabilir. Toplam olarak 500.000 dolar tutarında ödül verilmiş olan yarışmada iPhone modelinin yanında Samsung şirketine ait olan Galaxy S8 modeli de hackerların hedefleri arasında yer almakta idi.

Galaxy S8 modeli ve de  Huawei Mate 9 Pro modelinde olan cihazlarda keşfedilmiş olan çok değişik güvenlik zafiyetleri ile ilgili de ödül aldığı açıklanmış olan bu hackerlar iOS işletim sistemini hacklemiş oldukları kısım sayesinde bu gerçekleştirilen etkinliğe de adeta damga vurmuş oldular. Bakalım hackerların bulmuş olduğu bu zafiyetler iOS 11.1 sürümü için jailbreak sürecini tam olarak ne kadar hızlandırmış olacak?

 

apple ios 11.1 jailbreak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.