iOS 11 Üzerinden Kimlikle Para Gönderilebilecek

iOS 11 işletim sistemi ile gelecek olduğu belirtilen mesajlar uygulaması üstünden para gönderme özelliğiyle alakalı olarak yeni bir tane detay daha ortaya çıktı. Apple şirketi, bu işlem ile ilgili ekstra bir güvenlik sistemini kullanıyor olacak.

iOS 11 Üzerinden Kimlikle Para Gönderilebilecek

iOS 11 işletim sistemi ile gelecek olduğu belirtilen mesajlar uygulaması üstünden para gönderme özelliğiyle  alakalı olarak yeni bir  tane detay daha ortaya çıktı. Apple şirketi, bu işlem ile ilgili ekstra bir güvenlik sistemini kullanıyor olacak.

Apple şirketi, WWDC17 kapsamında iOS 11 işletim sistemi ile iPhone ve de iPad kullanıcılarının mesajlar uygulaması sayesinde doğrudan arkadaşlarına ve de aile üyelerine nakit  bir para göndermesini sağlayacak olduğunu açıklamıştı. Apple Pay isimli sistemini kullanacak olduğu belirtilen bu özellik için gönderim yapacak kişiden fotoğraflı bir kimlik doğrulaması isteniyor olacak.

Apple Pay Cash ismi verilen bu yeni özellik, Apple şirketinin mevcut  durumdaki Apple Pay sistemini kullanmakta ve de kullanıcıların kredi veyahut bankamatik kartı ile nakit para gönderebilmelerini sağlamakta. Değişik mobil ödeme seçenekleri bulunmasına karşın Apple şirketinin kendisine ait olan uygulamasının kullanılması daha basit olabilir.

Apple şirketi, uygulama üstünden para gönderilmesini daha güvenli bir duruma getirmeyi istiyor. iOS 11 beta 7 versiyonunda yer alan kod dizeleri ise Apple Pay Cash uygulamasını kullanmaya niyetli bulunan kullanıcıların fotoğraflı durumdaki kimlikleri ile kimlik doğrulamasını yapmalarının gerekebilecek olduğunu öneriyor.  

Kimlik kartının gerekliliği ise yaş sınırı ile  bir bağlantılı olabilir. Kesinleşen yaş sınırı  ise bilinmiyor. Fakat Apple şirketi muhtemel olarak çocukların ebeveynlerine ait olan banka hesaplarını kötüye kullanacak olmalarından ve  bir dolandırıcılığın içine çekilebilecekleri durumundan çok fazla endişe etmekte. 
 
Apple Pay Cash isimli özelliğinin aktif bir şekilde kullanılmaya başlayacak olduğu iOS 11 sürümünün Eylül ayı içinde yayınlanması beklenmekte. 

apple ios 11 apple pay cash
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.