İnternetten Korsan Film İndirenlere Kötü Haber! Bittorrent Hacklendi!

Dünyada en çok kullanılan film, müzik ve oyun indirme platformu olan bittorrent hacklendi! Kullanıcılarının tüm bilgilerinin ele geçirildiği saldırı sonrası BitTorrent sitesinden açıklama yapıldı! İnternetten korsan film indiren yüzbinlerce internet kullanıcısının bilgileri çalındı.

İnternetten Korsan Film İndirenlere Kötü Haber! Bittorrent Hacklendi!

İnternet üzerinden dosya paylaşım servisi olarak servis sunan BitTorrent'e ait forum sitesi hacklendi. Siber korsanların hedefine giren BitTorrent forum sitesinin hacklenmesinden sonra BitTorrent kullanıcılarının tüm bilgilerinin çalındığı ifade edildi. 

Günlük yüzbinlerde kişi tarafından ziyaret edilen, dosya paylaşım platformu BitTorrent kullanıcılarına kötü haber bu sabah geldi. BitTorrent forum sitesinin siber korsanların hedefinde olduğu, ve kullanıcı bilgilerinin çalındığı açıklandı. Yapılan açıklamada, bittorrent forum sitesinin hacklendiği, saldırı sonrası kullanıcı bilgilerinin siber korsanların eline geçtiği ifade edildi. 

Saldırı sonrası bilgileri ele geçirilen kullanıcıların, derhal kullandıkları şifreleri değiştirmesi gerektiği uyarısı yapılırken, diğer özel bilgilerin akibetiyle ilgili ise bir açıklama yapılmadı. 

1 Hafta Önceden Uyarılmış!

Siber korsanların, bittorrrent yönetimini, saldırıdan 1 hafta önce uyardığı ve sistemde açık olduğu konusunda bilgilendirme yapıldığı söylenirken, bu açığın kapatılmasında çaba sarfedilmediği veya yeteri kadar önemsenmediği ortaya çıktı. 1 hafta öncesinden açık hakkında bilgilendirilme yapıldığı iddia edilen forum yönetiminin açığı kapatmamış olması ise kafalarda soru işareti yaratan bir konu. Olayın sorumlusunun kimler olduğu bilinmezken, BitTorrent servisinin, kullanıcı bilgilerini korumaya yönelik tedbirleri almamış olması ise ayrı tartışmayı gündeme getirdi. 

bittorrent siber saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.