İnternetsiz nasıl izlenir?

Dünyaca popüler video paylaşım sitesi Youtube, Google'ın internet kullanmadan video izlemenizi sağlayacak olan Youtube Go uygulamasını kullanıma sundu. Peki, YouTube Go nedir, çevrimdışı yani internetsiz video nasıl izlenir? Youtube Go nasıl kullanılır, internetsiz youtube'dan video izlemek için neler yapılmalı?

İnternetsiz nasıl izlenir?

Youtube Go, artık Türkiye'de! Peki Youtube Go'dan internetsiz yani çevrimdışı video nasıl izlenir, Youtube Go nedir? Android ve iOS'ta Youtube Go nasıl çalıştırılır? tüm sorular haberimizde. 

YOUTUBE GO NASIL KULLANILIYOR?

Kısıtlı bölgelerde yayınlanan Youtube Go uygulaması artık ülkemizde de kullanılabilir durumda. Youtube Go nasıl kullanılacak? Şu anda Beta olarak Google Play Store’da yayınlanan YouTube Go uygulaması, YouTube üzerinden yayınlanan videoları telefonunuza indirip, tekrar izlerken internet kotanızı kullanma ihtiyacını ortadan kaldıracak. 9.4 MB dosya boyutuna sahip olan uygulama oldukça sade bir arayüze sahip.

İNTERNETSİZ VİDEO İZLEMEK İÇİN BU ÖNERİLERE DİKKAT EDİN

Açılış ekranında günlük ve önerilen video tavsiyelerini listeleyen uygulamanın üst kısmında yer alan arama butonu ile istediğiniz videoları indirip, tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Video indirirken, temel kalitesi, standart kalite ve yüksek kalite olmak üzere 3 farklı indirme seçeneği karşınıza çıkacak. Sıkıştırılmış olarak indirmeye hazır olan videoların dosya boyutları da oldukça küçük. Doğru videoyu indirip indirmediğinizi anlamak için ise ön izleme görüntüleri de yardımcı olacak.

İndirdiğiniz videoları paylaşmak ve almak ise bluetooth üzerinden gerçekleşiyor. Bu da arkadaşlarınızla video transferi yaparken internet bağlantısı olmasını gerektirmiyor.


YOUTUBE GO NEDİR?

Youtube Go, internetsiz video izlemek için hizmete sunulan bir sosyal paylaşım sitesidir. Kullanabilmek için öncelikle Google Play üzerinden YouTube Go (Unreleased) uygulamasını Android cihazınıza indirip kurarak, internetsiz ortamda YouTube Go (Unreleased) üzerinden videoları internet olmadan da izleyebileceksiniz. Yanlız şuanda YouTube Go test aşamasında ve dil seçimlerinde Türkçe seçeneği bulunmamaktadır. Google‘nın çıkarmış olduğu en son ve en önemli yeniliklerden biridir. YouTube Go uygulaması sayesinde daha önce indirmiş olduğunuz videoları izleyebileceksiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.