İnternet Kafeler İçin Yeni Bir Düzenleme Geleceği Açıklandı

İçişleri Bakanlığı, 18 Eylül tarihi itibari ile başlayacak olan öğretim senesi için internet kafelere de yeni düzenleme getirmiş olduğunu açıkladı. Düzenleme ise, öğrenciler için çok daha önemli kurallar getirmiş oluyor.

İnternet Kafeler İçin Yeni Bir Düzenleme Geleceği Açıklandı

İçişleri Bakanlığı, 18 Eylül tarihi itibari ile başlayacak olan öğretim senesi için internet kafelere de yeni düzenleme getirmiş olduğunu açıkladı. Düzenleme ise, öğrenciler için  çok daha önemli kurallar getirmiş oluyor.

İçişleri Bakanlığı, 18 Eylül tarihi içerisinde başlayacak olan öğretim senesi için yeni düzenlemelerini resmi bir şekilde duyurdu. Düzenleme içinde internet kafeler ile alakalı olan bir takım kararlar da yer almakta.

Düzenlemeye bakılır ise bundan sonra ders saatleri içerisinde internet kafelere öğrenci alımı hiç bir şekilde yapılmayacak. Öte yandan ders saatlerinin dışında ise yaş sınırlamasına uyulma  ile ilgili bir zorunluluk bulunmakta.

İnternet kafe ile ilgili düzenlemesi hariç yayımlanmış kararlar içerisinde, okulun çevresinde okulla alakalı kişilerin olmamasına kesin bir şekilde dikkat edilmesi ve de her okula ''Güvenli Eğitim Koordinasyonu Görevlisi'' sıfatına sahip olan bir emniyet personelinin atanacak olması da açık bir şekilde yer alıyor.

Bu kural ile birlikte tabii ki de okul çevresinde sigara ile beraber alkol, bali ve de tiner gibi madde satışları 
 çok iyi bir şekilde denetlenecek ve satış gerçekleştiren kişilerin tespit edilmesi durumunda çok ciddi bir şekilde cezai işlem uygulanması için hızlı bir şekilde harekete geçilecek..

içişleri bakanlığı internet kafe düzenleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.