Intel'in Dizüstü İşlemcisi Core i7-8650U GFXBench Testlerinde Ortaya Çıktı

Intel'in şuan için piyasada yer alan işlemci modellerinin amiral gemisi konumundaki i7-7600U yonga setinden en az %15 daha fazla performans sunan ve düşük voltajda daha çok başarı sağlayan yeni dizüstü işlemcisi GFXBench testlerinde göründü.

Intel'in Dizüstü İşlemcisi Core i7-8650U GFXBench Testlerinde Ortaya Çıktı

Intel'in Kaby Lake teknolojisinden esinlenen 4 çekirdekli ve düşük voltajlı işlemcileri bir süre önce duyurulmuştu. Yeni işlemci yongalarının ortaya çıkmasıyla beraber çok yakın zamanda üretilecek yeni dizüstü bilgisayarlarının düşük voltajla maksimum performansa sahip olacağı düşünülüyor.

Merakla beklenen Kaby Lake işlemci yonga setlerinden sonrası teknolojiyi temsil edecek olan Core i7-8650U yonga setinin şuan halihazırda piyasada bulunan işlemcilerden en az %15 daha fazla performans sunacağı düşünülüyor. Yeni işlemci yonga setinin en önemli özelliği olarak ise ultra düşük voltajlı seriye dört çekirdekli işlemcilerin eklenmesi olarak görülüyor.

Piyasada bulunan Intel işlemcilerinin amiral gemisi konumunda sayılan i7-7600U işlemcisi iki çekirdeğin yanında dört iş parçacığına sahipken yeni nesil Core i7-8650U ise dört çekirdek ve sekiz iş parçacığı ile pazardaki yerini alacak.

Yine Core i7-7600U işlemcisinin saat hızı 1.9GHz iken Core i7-8650U işlemcisi 2.8GHz işlemci hızını barındırıyor. GFXBench testlerinde oldukça olumlu sonuçlar çıkaran Core i7-8650U ile birlikte yeni dizüstü bilgisayarlarının gözle görülür şekilde daha hızlı olacağı düşünülüyor.

intel dizüstü işlemcisi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.