Intel'in 18 Çekirdekli Core i9 İşlemcisi Geliyor!

Intel'in yüksek performans isteyen masaüstü ve sunucu işlemlerine yönelik geliştirdiği düşünülen 18 çekirdekli Core i9 işlemcilerini Computex 2017 etkinliklerinde duyurması bekleniyor.

Intel'in 18 Çekirdekli Core i9 İşlemcisi Geliyor!

Intel'in Computex 2017 etkinliklerinde 18 çekirdekli yüksek performansı kullanıcısının ayağına getirecek i9 işlemci modelini duyuracağı iddia ediliyor. Skylake X ve KabyLake X işlemcilerin mimarisinden temel alınarak geliştirilen yeni i9 işlemci serisi aynı zamanda Core X adıyla da anılacağı biliniyor.

En büyük rakibi AMD'nin geçtiğimiz dönem duyurduğu 16 çekirdekli Ryzen 9 serisi ile rekabette geri kalmamak için Core i9 işlemci serisi güçlü donanım özellikleri ile geliştiriliyor. Bugüne kadar Core i9 işlemci serisinin maksimum 12 çekirdek içereceği tahmin edilirken Intel'in çok daha fazlasını düşündüğü ortaya çıktı.

Intel'in geliştirdiği i9 işlemci ailesinin en yüksek modelinin Core i9-7890XE olacağı düşünülürken 18 çekirdekli ve 36 izlek birimli olacağı ortaya çıktı. Üretilecek işlemci seçeneklerinin 18 çekirdekli modeli haricinde 6-8 ve 10 çekirdekli versiyonunun da kullanıcıya sunulacağı düşünülüyor.

Intel'in işlemci pazarını en büyük rakibi AMD'ye kaptırmaya pek niyeti görünmüyor. Computex 2017 fuarında basın toplantısını da AMD'den önce yapan Intel ile AMD arasında işlemci savaşı duraksız geçecek gibi görünüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.