Intel'den 8. Nesil İşlemci Duyurusu

Donanım dünyası içerisinde yeni işlemci duyuruları aralıksız olarak devam ediyor. Intel şirketi, geliştirilmiş özellikleri ile birlikte dikkatleri çekmeyi başaran 8. nesildeki yeni işlemcilerinin duyurusunu yaptı.

Intel'den 8. Nesil İşlemci Duyurusu

Donanım dünyası içerisinde yeni işlemci duyuruları aralıksız olarak devam ediyor. Intel şirketi, geliştirilmiş özellikleri ile  birlikte dikkatleri çekmeyi başaran 8. nesildeki yeni işlemcilerinin duyurusunu yaptı.

 Kaby Lake isimli mimarisinin geliştirilmiş  bir versiyonu olarak tanıtılmış olan bu işlemciler  ayrıca yeni özelliklere  de sahip.

Intel şirketinin resmi duyurusunu gerçekleştirmiş olduğu bu 8. nesildeki işlemciler, firmanın daha önceki senelerde devam ettirdiği politikadan daha değişik olarak geliştirildi. Geçmiş olduğumuz dönemlerde yeni nesil geçişleri konusunda üretim mimarisinde de  çok ciddi değişiklikler yapmaktaydı. 

Haswell  isimli mimarisinden Broadwell isimli mimarisine geçiş aşaması içerisinde 22 nmlik üretim sürecinden 14 nmlik bir üretim sürecine geçme, bu konu içerisindeki en önemli örneklerin ilk sırasında geliyor. Skylake ile birlikte devam etmiş olan 14 nm süreci  ise 14nm+ olarak isimlendirilip yenilikler dahil edilmiş idi.

8. nesildeki işlemci ailesi de biraz daha değişik bir yapıysa sahip durumda olacak. Kaby Lake isimli  mimarisini temel almış olan işlemciler, yapılmış olan geliştirmelerle beraber %40 oranına kadar bir performans artmasına sahip  durumda olacak. 

Resmi duyurusu yapılmış olan bu 8. nesildeki işlemciler Karma durumdaki bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkıyor. 7. nesil modellerini temel almış olan bu işlemciler 14nm+'lik bir üretim sürecinde geliştirilmekte fakat ilerleyen yıllarda gelecek olan modellerin 14 nm++'lik Coffee Lake ve  de 10 nm'lik Cannon Lake isimli Teknolojilerini de barındırıyor olacak.

ıntel işlemci duyuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.