İntel Kararını Verdi O Sektörden Çekilecek

Sektörün lider isimlerden Intel, Bilgisayar pazarındaki daralmadan sonra kendine yeni alanlar yaratmak için farklı ürünler geliştirmeyi seçmişti.

İntel Kararını Verdi O Sektörden Çekilecek

Daha önce mobil cihaz sektörüne giren fakat aradığını bulamayan Intel, giyilebilir cihazlar konusunda da başarısızlığını itiraf etmenin eşiğine gelmiş olabilir. Diğer yandan şirketten gelen bilgilere göre Intel, giyilebilir cihazlar konusundaki başarısız denemelerinin ardından ilgili bölümü kapatarak bu alandaki faaliyetlerini de durdurmayı düşünüyor. 

Bilgisayar dünyasında ATI ile beraber dünyanın en çok tercih edilen işlemci markalarından da biri olan Intel, işlemci teknolojilerinin yanı sıra artık yavaş yavaş teknoloji alanında yeni sektörlere de giriş yapacağının sinyallerini vermişti. Teknoloji devi bu alanda ilk çalışmasını ise giyilebilir teknolojiler üzerine yapmaya başladı. İlk denemelerini ve çalışmalarını akıllı saatler ile yapan Intel, henüz akıllı saat alanında uzun süredir beklenen ürünlerini de piyasaya sürmedi. Hala saatlerin geliştirmesi aşamasında olan Intel bu alanda piyasaya süreceği ürün olarak beklenen Basis Ruby akıllı saatlerini ise ertelemişti.

Bir türlü çıkışı yapılmayan akıllı saatlerin çıkışının ardı ardına ertelenmesiyle beraber gözler Intel’e çevrildi. Firma konu hakkında resmi bir açıklamada bulunmasa da konu hakkında ortaya atılan iddialarla beraber Intel’in bu alandan çekilmesi de gündeme geldi. Henüz akıllı saatlerini piyasaya bile sürmeden giyilebilir teknoloji alanından çekileceği iddiaları gelen Intel konu hakkında bir açıklama yapacak mı bilinmez ama şu an için akıllı saatlerinin piyasaya çıkışının bir kez daha ertelendiğini de belirtelim. Haliyle Intel’in yeni akıllı saati için de net olarak bir çıkış tarihi bulunmadığını da belirtmek gerek.

 

İntel Basis Ruby
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.