Intel i9 İşlemcilerini Yıl Sonunda Satışa Çıkaracak!

İşlemci devi Intel'in merakla beklenen yeni nesil işlemcileri i9 işlemcilerinin yıl sonunda çıkacağı ortaya çıktı!

Intel i9 İşlemcilerini Yıl Sonunda Satışa Çıkaracak!

Intel'in yeni nesil güçlü işlemcilerinin satışa çıkacakları tarih belli oldu. Intel'in açıklamasına göre en güçlü işlemcisi olan 18 çekirdekli Intel i9 Extreme Edition işlemcisi yılın sonuna doğru satışa çıkacak.

Amerika'nın Los Angeles şehrinde gerçekleşen ve oyun dünyasının en önemli fuarlarından birisi olan E3 2017'de sahne alan Intel yeni nesil işlemcileri olan i9 işlemcileri hakkında yeni bilgiler verdi.

Intel'in açıklamasına göre 4,6,8 ve 10 çekirdek gücünde Intel i9 işlemcilerinin önümüzdeki aylardan itibaren satışa sunulacağını ve orta seviyede olan 12 çekirdek gücündeki Core i9 - 7920X işlemcisinin ise Ağustos- Eylül aylarında satışa sunulacağını açıkladı.

intel-i9

Intel'nı en güçlü işlemcileri arasında yer alan 14 çekirdekli Core i9 - 7940X işlemcisinin ve 18 çekirdekli Core i9 - 7980XE Extreme Edition işlemcilerinin ise yılın sonlarına doğru satışa sunulacağı açıklandı.

intel-i9

Intel'in bu durumu karşısında AMD önemli bir avantaj elde edebilir. AMD''nin 16 çekirdek gücündeki Ryzzen Threadripper işlemcisinin bu yaz içinde çıkacağının açıklanmasının ardından kullanıcılar Intel'in biraz daha güçlü ancak çok daha pahalı işlemcilerine yönelmekten ziyade AMD'nin işlemcilerine yönelecekleri düşünülüyor.

Bakalım Intel'in bu hamlesinin ardından i9 işlemcileri kullanıcılar tarafından tercih edilecek mi ?

intel intel i9 core i9 amd amd ryzen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.