Instagram'ın Merakla Beklenen Arşiv Özelliği Kullanıma Girdi

Instagram Arşiv güncellemesi yayınlandı. Artık kullanıcılar paylaşımlarını silme derdiyle uğraşmak zorunda kalmayacak? İşte detaylar.

Instagram'ın Merakla Beklenen Arşiv Özelliği Kullanıma Girdi

Sosyal medyanın tartışmasız en büyük uygulamalarından biri olan Instagram geçtiğimiz günlerde yüz filtreleme güncellemesini devreye sokmuştu. Güncellemenin duyurulmasının hemen ardından Instagram’ın kullanım oranının da bir hayli artış gösterdiğini de söylemek gerekiyor. Güncellemelerinin etkili olmasının ardından ise sosyal medya devi Instagram, güncellemelerine hızla devam etme kararı aldı. Bu noktada Instagram’ın son olarak Instagram Arşiv özelliğini devreye soktuğu ortaya çıktı. Yeni güncellemeyle beraber Instagram’ın bir hayli uzun süredir beklenen özelliği de kullanıma girmiş oldu.

Instagram Arşiv Sistemi Neler Sunacak?

Öncelikle Instagram Arşiv özelliğinin nasıl bir sisteme sahip olduğundan bahsetmek gerekiyor. Yeni sistem kullanıcıların gönderilerini silmeden paylaşım ekranından kaldırmalarını sağlıyor. Instagram Arşiv sistemiyle beraber artık kullanıcılar paylaşım ekranında sadece paylaşımlarının üzerine gelip, üç nokta simgesine tıklayıp ardından ise arşiv sekmesini seçerek paylaşımları arşivleyebilecek. Bu durumda da Instagram’ın paylaşım ekranından paylaşımlar kalkmış olsa da doğrudan arşiv sistemine eklenecek.

Kullanıcıların Instagram Arşiv sistemine girerek kolayca bu ekran üzerinden paylaşımlarını tekrar yayına almaları da mümkün olacak. Şimdiden ilgi odağı haline gelen yeni güncelleme sayesinde Instagram’ın çok daha kullanışlı olacağını söylemek yanlış olmaz. Özellikle uygulamanın kullanım istatistiklerine göre en çok beklenen özelliklerden biri olarak değerlendirilen sistemin Instagram’a epey bir beğeni getireceğiyse kesin.

Instagram arşiv instagram güncelleme instagram paylaşım arşiv paylaşımları arşivleme arşiv
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.