Instagram'ın Hedefi 1 Milyar Kullanıcı!

4 yıl önce Facebook tarafından 1 Milyar Dolara satın alınarak, alt yapısının güçlendirildiği ve yatırım çalışmalarına da aynı dönemde hız veren instagram 500 milyon kullanıcı sayısına ulaştı!

Instagram'ın Hedefi 1 Milyar Kullanıcı!

Facebook tarafından 2012 yılında 1 Milyar Dolar ödenerek satın alınan ve yapılan alt yapı çalışmaları ve yatırımlarla bu tarihten sonra adeta patlamaya geçen fotoğraf ve video paylaşım uygulaması instagram, 500 Milyon kullanıcı sayısına ulaştı.


En az 300 milyon kullanıcısının her gün günde 1 defadan az olmamakla birlikte uygulamayı online ettiği kalan 200 milyon kişininse 1 haftada en az 2 kere instagram'a girerek uygulamayı gezdiği belirtilirdi. Instagram yetkilileri tarafından kendi hesaplarından duyurdukları 500 Milyon kullanıcıya ulaşma haberi, oldukça dikkat çekerken, uygulamanın son zamanlarda logo da yaptığı yeniliklerin ve video paylaşım süresini arttırmakta ki yeniliğinin büyük katkı sağladığı belirtiliyor.


500 Milyon Kullanıcı sayısının artması için çalışmalarını devam ettireceği belirtilen instagram uygulaması için gelecekteki bir kaç yıldaki hedef 1 Milyar insan.


1 Milyar insanın yüzde 60 ile 70 arasındaki oranın günlük olarak instagram uygulamasını kullanmasını, kalan sayının ise en az haftada 1 kere bu uygulamayı kullanması için yeni güncellemelerin de yapılacağı belirtilen uygulama için belirtilen tarihse 2020.


Facebook ile birlikte büyük bir atılım gerçekleştiren uygulamanın mobil cihazlar dışında yakın zamanda bilgisayar içinde uygun bir hale gelmesiyse beklentiler arasında ilk sırada yer alıyor.

instagram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.