Instagram'da Yasaklı Kelimelerle Yeni Denetim Sistemi

sosyal medyanın sevilen platformlarından Instagram, kullanıcıların kendi aralarında yaptıkları yorumlara, yorum yapılmadan da engel olacak sistemi ile güncelleniyor. Detaylar haberimizde...

Instagram'da Yasaklı Kelimelerle Yeni Denetim Sistemi

Facebook grubuna dahil oldukta sonra büyük bir evrim geçiren ve sürekli yenilenme dönemine giren Instagram'da bir yenilikte yorumlar için geldi. Bundan böyle Instagram kullanıcıları kendi paylaşımlarının altına küfür ve hakaret içeren cümleler yazılmasını en baştan engelleyebilecek. 

Şuan bir paylaşımın altına yapılan yorum, kullanıcı tarafından isteğe bağlı olarak silinmekte veya kullanıcının yorum yapan kişiyi tamamen engellemesiyle silinebiliyorken, şirket mühendisleri bunun önüne geçme kararı aldı. Artık bir kullanıcı fotoğraflarına yapılacak yorumları değil ama yapılmasını istemediği yorumların önüne geçebilecek. Bunun içinde yapmadı gereken yeni oluşmaya başlayan bir mobile paylaşımlarının altında olmasını istemediği kelimeleri yazmak olacak. Bu sayede başka kullanıcılar bu kelimeleri yazdığı zaman program otomatik olarak o yorumu silecek. 
Böylelikle Instagram, fotoğraflar altına istenilen yorumu yapma hakkını oto sansür yöntemiyle kullanıcının elinden almış olacak. 
Önümüzdeki günlerde hazırlanarak sisteme geçmesi beklenen bu uygulamayla alakalı kullanım şekliyle ilgili bilgilerin Instagram'a ait resmi sitesinden ulaşılması da mümkün olacak. 

Instagram yasak kelime özelliği Instagram yeni güncellemme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.