Instagram'da Şok Özellik!

instagram, yaptığı şok bir güncelleme ile özel mesajlaşma sırasında ekran görüntüsü alınması durumunda karşı tarafa bildirim göndererek ekran görüntüsü alındığını bildirmeye başladı

Instagram'da Şok Özellik!

Snapchat isimli uygulamadan esinlenerek geçtiğimiz haftalarda belirli bir süre sonra kaybolan gönderiler özelliğini aktif hale getiren instagram, yine benzer şekilde snapchat özelliklerinden birini daha kendi bünyesine kattı.

instagram, yaptığı güncellemeyle beraber, sadece özel mesajlaşma ekranında geçerli olmak üzere, ekran görüntüsü alınması halinde karşı tarafa görüşmenin ekran görüntüsünün alındığını bildiren bir özellik ekledi. Bununla beraber, bundan böyle instagram üzerinden yapılan özel mesajlaşmalarda ekran görüntüsü almanız halinde, karşı tarafa ekran görüntüsü aldığınızı bildiren bir ileti gönderilecek.

Snapchat isimli uygulamada uzun süredir bulunan bu özellik, an itibariyle Instagram‘da da kendini göstermeye başladı. Sadece Instagram Direct (özel mesaj) görüşmeleri üzerinden gönderilen geçici fotoğraf ve videolarda geçerli olan özellik, karşı tarafın ilgili fotoğraf veya videonun ekran görüntüsünü alması durumunda mesajı gönderenin bildirim almasını sağlıyor.

SADECE ÖZEL MESAJLARI KAPSIYOR

Özelliğin Instagram Hikayeler’de kullanılamadığını; sadece Instagram Direct üzerinden gönderilen geçici mesajlarda geçerli olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira Instagram Hikayeler’in aksine, Instagram Direct sadece özel mesajlaşma amacıyla kullanılıyor. Dolayısıyla geçici süreyle gönderilen mesajların ekran görüntüsünün alınması, ilgili mesajın gizliliğini de tehlikeye atıyor.
 
İlk etapta Instagram’ın sadece Instagram Direct üzerinden gönderilen değil; tüm fotoğraf ve videolar için ekran görüntüsü uyarısı gönderildiği söylentileri ortaya çıkmış ve olduça endişe uyandırmıştı. Zira bu Instagram’da popüler tabiriyle “stalk” yapanlar, yani profilleri, fotoğrafları ve videoları gizlice izleyenler ve ekran görüntüsü alanlar için kötü bir haberdi. Ancak olayın aslında sadece Instagram Direct üzerinden gönderilen mesajları kapsadığı ortaya çıkınca birçok kişi de rahatlamış oldu.

instagram direkt message
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.