Instagram'da DM Konusunda Büyük Yenilik

Instagram bugün içerisinde, iOS ve de Android uygulamaları için DM karışıklığını giderebilecek olan yeni bir özellik geliştirmiş olduğunu duyurdu.

Instagram'da DM Konusunda Büyük Yenilik

Instagram bugün içerisinde, iOS ve  de Android uygulamaları için DM karışıklığını giderebilecek olan yeni bir özellik geliştirmiş olduğunu duyurdu. Kullanıcılar kendisine ait fotoğraflarına, videolarına veyahut DM'lerine gönderilmiş olan fotoğraflara, videolara ve tekrardan paylaşılan yayınlara mevcut durumda cevap verebilmekte, yeni geleceği açıklanan özellik ile cevap vermiş oldukları gönderilerin bir çıkartması ise otomatik bir şekilde cevaplarında görünüyor olacak.

Instagram, hikayelerin de Direct üstünden paylaşma özelliğini  resmen kullanıma çıkarttı. Artık kullanıcılar bir  tane hikayeyi, sağ alt köşede yer alan Direct simgesine tıklayıp arkadaşlarına veyahut gruplara doğrudan gönderebiliyor olacaklar.

Instagram platformunun Hikayeler özelliği geçtiğimiz sene kullanıma sunulmuş idi. Başkalarına ait hikayelerinin Direct üstünden paylaşılmasını sağlayabilen bu özellikle birlikte Instagram bu fazla tutmayı başaran uygulamasını iyice genişletmiş bir durumda oldu.

Hikayeler normal olarak Instagram’a yüklendikten sadece 24 saat sonrasında Direct üstündeki mesajlaşmadan da kaybolmakta. Hikayelerinin başka insanlar tarafından Direct üzerinde paylaşılmasını istememekte olan insanlar hikaye ayarları içerisinden bu seçeneği de kapatabilmekte. Öte yandan hesabı gizli durumda olanlar için Direct üstünden paylaşılmış olan hikayeler, öteki paylaşımlarda da yer aldığı gibi sadece takipçilerinin tarafından görüntülenebilmekte.

Aynı zaman içerisinde DM üstünden çıkartmalarınızı gönderinizin üstünde istediğiniz yere kolayca yerleştirebilir, üstünde doodle yapabilir veyahut ekstra çıkartmaları da ekleyebilirsiniz. Instagram üstünden birisine bir şeyler göndermiş olduğunu da unutan kişiler için, özellikle  de geri gelmiş yanıt birkaç saat sonrasında ise bu bahsi geçen özellik hatırlatıcı olma ile ilgili yardımcı olabilir.

Instagram platformunun cevabı içerik ile üst üste getirme özelliği, öykülerin tam terine, oluşabilecek yanlış iletişimlerden çok özgün bir çözüm ile birlikte kaçınmanızı sağlamış olacak.

instagram hikayeler dm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.