Instagrama Canlı Yayın Özelliği Gelecek

Son zamanlarda rakip olan birçok sosyal medya ağı yeni bir özellik çıkarmasının ardından diğer platformlar buna kayıtsız kalmadan hemen yeni bir özelliğini yayınlayarak kullanıcılarını ellerinde tutmaya çalışıyorlar. İnstagram'da bunu kayıtsız kalmamış olmalı ki yeni özelliği ile kullanıcılarını ellinde tutmayı hedefliyor.

Instagrama Canlı Yayın Özelliği Gelecek

Özel bir gazeteye konuşan CEO Kevin Systrom, canlı yayın özelliğini doğrulayarak İnstagram açısından bu yeni özelliğin heyecan verici olduğunu belirtti. Sözlerine devam eden Systrom; "Sevdiğim birisiyle ilişkimi güçlendirmeye çalışıyorsam, canlı video yayını yapmam bunu gerçekleştirmek için mükemmel olurdu” dedi. Fakat özelliğin çıkış tarihi ve detayları hakkında ise bilgi paylaşmadı.

Canlı yayın yapabileceğimiz sosyal ağlar arasına çok yakında Instagram da eklenecek. Instagram'ın canlı video özelliği için çalışmalar yaptığını doğrulayan şirket CEO'su özelliğin detayları ya da ne zaman kullanıma sunulacağıyla ilgili bilgi vermedi.
Bu ayın başında sosyal mecra alışveriş etiketleri özelliğini duyuran Instragram, yeni özelliklerle platformunu geliştirmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre Instagram, canlı video özelliği üzerindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Instagram'ın canlı yayın özelliği, aslında bundan birkaç hafta önce, özelliğe ait fotoğrafların paylaşılmasıyla gündeme gelmişti.
Rusya'da yaşayan 1 kullanıcı canlı yayın özelliğiyle ilgili ekran görüntülerini paylaşmıştı. Bir süre önce T Journal'da bu görsellerle birlikte yayınlanan haberde, canlı yayın işlevinin Stories bölümünde gösterileceği belirtilmişti.
Canlı yayın yapan kullanıcıların, kırmızı daire içerisinde görüneceği ve profil fotoğrafının yanında "Live" ibaresinin yer alacağı söylenmişti.
Görsellere göre canlı yayın yapmak için ise "Go Insta!" düğmesine basmak yeterli olacak.

Kevin Systrom CEO Instagram Canlı Yayın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.