Instagram Ünlülerin Sponsor İçeriklerinde Düzenlemeye Gitti!

Popüler sosyal medya platformu olan Instagram ünlülerin Instagram üzerinden gerçekleştirdikleri sponsor içeriklerinde yeni bir düzenleme gerçekleştirdiği açıkladı!

Instagram Ünlülerin Sponsor İçeriklerinde Düzenlemeye Gitti!

Kısa bir süre önce Federal Ticaret Komisyon'nun Instagram ünlülerine yönelik marka anlaşmalı içeriklerinin yasaları ihlal ettiğini açıklamasının ardından Instagram konuyla ilgili olarak yeni bir düzenlemeyi hayata geçirdiğini açıkladı.

Sosyal ağlar özellikle Instagram üzerinden popüler kimselerin sponsor bağlantılarla haksız ve vergisiz gelirler elde etmesi kar etmesinin ardından Federal Ticaret Komisyonu Instagram ünlülerine yeni yaptırımlarda bulunacağını açıklamasının ardından Instagram'da bu tarz içerikler karşısında yeni düzenlemesini açıkladı.

Instagram'ın son zamanlarda çok sevilen yeni servisi Hikayeler'de yer alacak olan reklam içeriği kullanıcıları bir banner reklamı kadar rahatsız edecek büyüklükte olmayacak.

Bir diğer yandan Instagram ünlü kişilerin paylaştığı sponsorlu içeriklere ait erişim ve etkileşim verilerini de kişilerle paylaşacak. Bu veriler Facebook'un reklam verilerini gösterdiği gibi panelde olacak.

Son olarak Instaragm bir grup kullanıcıyla yeni bir reklam sistemi üzerinde çalışıyor. Instagram'ın henüz detaylarının belli olmadığı yeni reklam sisteminin ilerleyen günlerde ortaya çıkması bekleniyor. 

instagram instagram hikaye sponsor içerik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.