Instagram Platformu Pek Çok Yeni Özellik Test Etmekte

Günümüzdeki en popüler sosyal medya platformları arasından biri durumuna gelen Instagram yeniliklere kesinlikle doymuyor.

Instagram Platformu Pek Çok Yeni Özellik Test Etmekte

Günümüzdeki en popüler sosyal medya platformları arasından biri durumuna gelen Instagram yeniliklere kesinlikle doymuyor. Her geçtiğimiz gün yepyeni bir özellik tanıtmayı sürdüren Instagram Repost ile beraber uzun zamandır merakla beklenmekte olan 6 tane yeni özelliği test etmeye başladı.

Uzun bir zamandır nerede ise her Instagram kullanıcısının istemekte olduğu bir özellik şeklinde dikkatleri çeken Repost, mevcut olarak hem Android platformu için hem ise iOS platformu için 3. parti uygulamalarla yapılabilmekte. Instagram’ın gelecek bu özelliği  ise Regram ismi ile kullanıma sunacak olduğu iddia edilmekte.

Fakat bunu güvenli bulmamakta olan kullanıcılar için durum fazlasıyla zor. Uzun bir zamandır beklenen bu özelliğin gelecek olması, Instagram kullanıcılarının en fazla sevinecek olduğu bir güncelleme de olabilir.

Instagram’ın test etmekte olan özelliklerin arasında dikkat çeken bir başka özellik olan hikayelere GIF ekleyebilme, Instagram platformunun Snapchat’ı belki artık tarihin tozlu sayfaları arasına gönderecek bir güncelleme de olabilir.

Bu özellikle beraber ünlü  olan GIF paylaşım sistelerinden Giphy ile anlaşma yapması da beklenmekte olan Instagram, paylaşmış olduğunuz hikayelere GIF ekleyebilmenizi ve bunun sayesinde çok daha eğlenceli hikayeleri  oluşturmanıza imkan sağlayabilir.

Instagram’ın üstünde çalıştığı ortaya çıkmış olan başka yeniliklere baktığımız Android sürümü için mevcut indirilmeye açılmış olan Beta sürümünün iOS platformu içinde kullanıma sunulacak olduğu görülmekte.

Bunun yanında hikayeler içinde arşivleme özelliğinin gelecek dönemde kullanıma sunulacak olması bekleniyor. Bu özellikle beraber paylaşmış olduğumuz hikayelerimizi uygulamanın kendi içinde de saklayabiliyor olacağız.

instagram ozellik güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.