Instagram İçin Messenger Benzerinde Bir Mesaj Uygulaması

Zamanında Facebook platformu için gelmiş olan ve yaşamımızın bir parçası durumundaki Facebook Messenger çıkmış olduğu günden bu zamana kadar pek çok negatif yorum toplamış bulunmasına karşın, Facebook kullanmakta olan insanların yaşamını bütünü ile girmeyi başarmış idi.

Instagram İçin Messenger Benzerinde Bir Mesaj Uygulaması

Zamanında Facebook platformu için gelmiş olan ve yaşamımızın bir parçası durumundaki Facebook Messenger çıkmış olduğu günden bu zamana kadar pek çok negatif yorum toplamış bulunmasına karşın, Facebook kullanmakta olan insanların yaşamını bütünü ile girmeyi başarmış idi. Şimdi ise aynı şeyi Instagram için düşünmüş olan geliştiriciler yakın bir zaman içerisinde Instagram Direct isimli uygulamasını tüm Dünya’da duyurmayı hedeflemekte.

Başlangıç aşamasında, içlerinde Türkiye‘nin de yer aldığı 6 tane ülke de denenecek olan uygulama (Şili ile birlikte İsrail, Portekiz, İtalya,  Türkiye ve de Uruguay) pozitif  şekildeki geri dönüşler aldığında tüm Dünya’da aktif bir durumda bulunacak.

Snapchat gibi açıldığı zaman karşımıza direkt kamera çıkacağı açıklanan uygulama Direct, her gün kullanmış olduğumuz Instagram üstündeki ki mesajlaşma özelliğini kaldırmak amacıyla atılmış olan bir adımmış gibi gözükmekte.

Bugün ise Android ve  de iOS işletim sistemi  için yukarıda bahsetmiş olduğumuz 6 tane ülkede kullanıma sunulacak olduğu açıklanan uygulamayı şu an içerisinde yüklerseniz, gelen kutusu da Instagram uygulaması üzerinden kaybolur ve sadece Direct uygulaması üzerinden gelen mesajlarınıza erişim sağlayabilirsiniz. Bir uygulama içerisinde hem Instagram gönderilerine bakarak hemde mesajlaşma yapabilmekte iken, bunları kullanmak için artık 2 tane uygulamaya birden ihtiyacımız bulunacak.

instagram direct messenger
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.